Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. října 2017

Společenský dům prokoukl. Díky zateplení se podstatně ušetří za topení a vložených 18 miliónů se časem vrátí

Stavbaři složili lešení a odkryli novu podobu Městského společenského domu Kolín. Zateplení a částečná rekonstrukce probíhala od dubna letošního roku a dokončena bude do konce srpna. Zbývají ještě dodělávky.

Společenský dům prokoukl. Díky zateplení se podstatně ušetří za topení a vložených 18 miliónů se časem vrátí
 
Publikováno: 1.8.2014 v 6:00, Aktualizováno: 28.7.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Celkové náklady na tuto investici dosáhnou bezmála 18 milionu korun. Jelikož se jedná o dotační akci, město z této částky zaplatí přibližně polovinu. Druhá polovina bude proplacena pomocí finančních prostředků Státního fondu životního prostředí - operační program životní prostředí.

"Kromě celkové výměny oken a zateplení fasády dostala budova ke svému čtyřicetiletému výročí otevření novou střechu. Vnitřní prostory, respektive prostory jednotlivých salónků, kanceláře a chodeb se nepatrně zvětší o prostory zasklených balkonů. Provedená rekonstrukce přinese obrovskou úsporu finančních prostředků vynakládaných na vytápění," popsal 2. zástupce starosty Jan Pospíšil. Připomeňme, že loni získal "kulturák" výtah.

Společenský dům prokoukl. Díky zateplení se podstatně ušetří za topení a vložených 18 miliónů se časem vrátí
Nová vlídnější tvář původem socialistické stavby.
Foto: Zdeněk Hejduk

Předpokládané snížení tepelných ztrát si pochvaluje i ředitel Městského společenského domu Kolín Zdeněk Hejduk. "V zimním období byl problém objekt vytopit. Nejde přitom o plesy, na kterých je velká návštěvnost a lidi se pohybují, ale třeba při různých školeních návštěvníci nadávali na zimu," líčí.

Radost má Zdeněk Hejduk ještě z jedné věci. "V kanceláři, v chodbě, kde bývá tombola, v maturitním salónku a v Komorním sále se nová okna posunula do otvorů na balkóně, takže jsme získali další místo. Vznikla také nádherná terasa mezi posledním patrem a vchodem na střechu, kdy by mohly být třeba rauty nebo nějaká setkání," plánuje.
V úmyslu má šéf "kulturáku" ještě jednu zásadní záležitost: vyměnit dosluhující pódium Velkém sále za staré. V Komorním sále už na výměnu došlo.

Severní terasa v nejvyšším patře Městského společenského domu v Kolíně nebyla původně veřejnosti přístupná. Po rekonstrukci by se tu mohly pořádat třeba rauty.
Foto: Zdeněk Hejduk
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali bodyHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM