Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. dubna 2019

Sportovní komise udělila Ocenění za mimořádný přínos kolínskému sportu.

Ve středu 26. února proběhlo v obřadní síni kolínské Radnice slavnostní předání Ocenění za mimořádný přínos kolínskému sportu, na které nominovaly své členy některé kolínské kluby či oddíly. Tento slavnostní akt organizovali, za pomoci zaměstnanců radnice, členové Sportovní komise města Kolína, která pořádá i anketu Sportovec města Kolína či Kolínské sportovní dny základních škol. Celou událost moderoval její předseda Mgr. Jiří Tuček a za město ceny předával starosta města Mgr. Vít Rakušan.

Sportovní komise udělila Ocenění za mimořádný přínos kolínskému sportu.
Miloš Holoubek převzal z rukou starosty Kolína skleněnou trofej. Mimo jiné i za publikaci věnovanou stoleté historii Sparty Kolín, která působila v průběhu věků pod různými jmény (Jiskra, Mogul, FK).Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 31.3.2014 v 17:00
Rubrika: Sport

Jako první si pro skleněnou trofej přišel dle abecedního pořadí Miloš Holoubek, kterého nominovala fotbalová Sparta Kolín za jeho sportovní, funkcionářskou i publikační činnost. Cvičitelku Evu Kuběnovou navrhl na ocenění SPV Agro Kolín. Kamil Kuchař, jehož činnosti si významně cení cyklistický oddíl Agro Kolín, si bohužel ocenění ze zdravotních důvodů nemohl vyzvednout osobně. Kolínský Sokol si přál veřejně ocenit své cvičitelky z odboru všestrannosti, a to Danuši Lopatovou a Mgr. Markétu Novotnou.

FK Kolín nezapomněl na svého dlouholetého porevolučního předsedu, kterým byl Pavel Paseka. Ten byl druhým vyhlášeným. který se do pamětní knihy nemohl zapsat, tentokrát z důvodu pracovního vytížení. Sokolská všestrannost odměnila další dlouholetou cvičitelku, Evu Svobodovou. Kolínský tenisový klub LTC Kolín poctil cenou Jindřich Synka staršího. Milan Šín si pro cenu přišel na návrh oddílu SK Volejbal Kolín, jenž si jej cení jako dlouholetého a úspěšného trenéra mládeže. Jako poslední si se starostou města potřásl rukou Jaroslav Tuček z turistického klubu Poutníci při Agro Kolín.

Po závěrečných proslovech, ve kterých zazněla od pana starosty i předsedy komise slova díků všem oceněným, odměnili přítomní diváci v zaplněném sále oceněné osobnosti upřímným a uznalým potleskem.

FotogalerieObřadní síň kolínské radnice se pomalu plnila oceněnými i jejich přáteli a příbuznými.Mnozí z přítomných se dlouhé roky neviděli, a tak byl před zahájením i prostor ke krátkému rozhovoru.Za sportovní komisi byl přítomen mj. i starosta kolínského Sokola Josef Těšitel.Starosta Vít Rakušan a předseda sportovní komise Jiří Tuček zahájili a moderovali slavnostní předávání ocenění.Jako první byl předvolán Miloš Holoubek, kterého navrhla ocenit Sparta Kolín.Miloš Holoubek převzal z rukou starosty Kolína skleněnou trofej.Cvičitelky Evy Kuběnové si velmi váží  v SPV Agro Kolín.Eva Kuběnová z SPV Agro Kolín.Danuši Lopatovou navrhl na ocenění Sokol Kolin.Také cvičitelku Markétu Novotnou navrhl Sokol Kolín.Při hodinách cvičení rodičů s dětmi, které vede Markéta Novotná, praská sokolovna doslova ve švech. A to se cvičí třikrát týdně bez větší publicity.Paní Eva Svobodová, která vede v sokolovně hodiny zdravotní TV a cvičení pro seniory, měla z ocenění nefalšovanou radost. I ona byla navržena Sokolem Kolín.Kolínský tenisový klub LTC Kolín poctil cenou Jindřich Synka staršího.Milan Šín, z SK Volejbal Kolín, je dlouholetým a úspěšným trenérem mládeže.Abecedně poslední trofej si převzal Jaroslav Tuček z turistického klubu Poutníci při Agro Kolín.Předseda sportovní komise, Jiří Tuček, pronesl oficiální závěrečné slovo.Všichni ocenění se po převzetí ceny podepsali i do pamětní knihy.Pamětní kniha s podpisy oceněných i jejich přátel.
Autor článku: Redakce KP, autor fotogalerie: Archiv KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM