Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Sportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra Andrejsková

Přesně po roce, tedy 4. února, se kolínští sportovci sešli v městském divadle při slavnostním vyhlašování tradiční ankety o nejlepší sportovce města Kolína za rok 2013. Po třech letech, kdy hlavním pořadatelem akce byla externí agentura, se vedení města a komise pro sport a tělovýchovu rozhodly vrátit k dřívějšímu pořádání slavnostního večera ve vlastní režii.

Sportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra Andrejsková
 
Publikováno: 17.2.2014
Rubrika: Sport

Velmi dobrým tahem se ukázala být volba moderátora galavečera, kterým nebyl nikdo jiný než olympijský vítěz v akrobatickém lyžování ze Salt Lake City z roku 2002 Aleš Valenta. K vysoké kulturní úrovni pořadu přispěla bezesporu i finalistka Česko Slovenské SuperStar Markéta Konvičková.

Úvodní vyhlašovací blok byl věnován mládežnickým kolektivům, kde porota volila mezi 13 týmy. Pohár za 5. místo předal vedoucí odboru školství, kultury a sportu Petr Kesner kadetkám Fitstudia Arena, vítězkám druhé nejvyšší české soutěže ve sportovním aerobiku. Těsně pod stupni vítězů zůstala trojice kadetů Remerx- Merida Teamu, vítězů Českého poháru v cyklokrosu.

O jednu příčku proti loňskému roku si polepšily juniorky Sokola Kolín-atletika, které braly bronzovou příčku v anketě za vybojované 5. příčku ve finále mistrovství České republiky. Historickým úspěchem SSK DDM Kolín bylo stříbrné umístění družstva do 14 let, mistrů ČR v disciplíně vzduchová puška 30 ran. Pro nejcennější pohár si vystoupila na jeviště dvojice kadetek Remerx-Merida Teamu Kolínu Jana Czeczinkarová a Daniela Březinová, vítězky Českého poháru v cyklokrosu a stříbrné ve stejné soutěži horských kol.

První vyhlašování od druhého oddělilo vystoupení členů TAEHANu - klubu korejských bojových umění. Pak již přišlo na řadu vyhlašování nejlepší desítky z 24 nominovaných jednotlivců v kategorii mládeže. Předávání pohárů se ujali předseda sportovní komise Jiří Tuček a po něm místostarosta města Jan Pospíšil.

Na pódium postupně vystoupili cyklokrosový mistr ČR mezi kadety Pavel Křížek, jeho klubový kolega Lukáš Kunt, který ve stejné disciplíně a kategorii vyhrál Český pohár a další cyklistka Elena Vaníčková, juniorská mistryně ČR v silničním závodě. Pohár za 7. příčku poté převzala dorostenecká šampiónka ve skoku o tyči Zuzana Pražáková a na 6. místě se umístila sedminásobná mistryně světa, teprve jedenáctiletá tanečnice TK CrossDance Oldřiška Neumannová.

Nejlepší pětici načal dorostenecký mistr ČR v hodu diskem Matěj Svoboda a na čtvrtou příčku si oproti loňsku trochu nečekaně pohoršila účastnice juniorského ME a trojnásobná česká šampiónka v kategoriích žen do 22 let a juniorek v běhu na 400 metrů Helena Jiranová. Na pomyslný bronzový stupínek vystoupil český mistr ve střelbě ze sportovní malorážky Filip Nepejchal z SSK DDM Kolín.

Druhý nejcennější pohár přisoudilo hlasování plavkyni Marii Neumannové, která už několikátý rok trpělivě stoupá na žebříčku ankety. Tentokrát ji takto vysoko vynesl titul dorostenecké šampiónky na 200 m kraul a 6. místo ve stejné disciplíně mezi ženami. Vítězka ankety si během několika desítek minut vystoupala na pódium pro nejcennější trofej už podruhé, protože se jí stala dvojnásobná mistryně ČR v cyklistice a ve sprintu horských kol Jana Czeczinkarová z Remerx-Merida Teamu Kolín.

Napětí mezi nominovanými pak odlehčila juniorská skupina Dance Clubu Inferno s choreografií Léto a zima. Teprve podruhé ve více než dvacetileté historii ankety byly potom vyhlášeny výsledky kategorie Trenér roku. Tímto titulem se může po zásluze pyšnit trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka, který stojí za výrazným výkonnostním vzestupem kolínských plavců v posledních letech a který převzal pohár za první místo z rukou starosty města Víta Rakušana.

Zástupkyně vydavatele Kolínského PRESu společnost SICCO Hana Semančíková následně předala ceny vítězům čtenářské ankety. V kategorii mládeže vyhrál u čtenářů zástupce bojového umění jiu-jitsu Lukáš Kopecký. Mezi dospělými si pak pohár za vítězství odnesl vítěz Europian budo games Martin Heller.

Poté co tanečnice z Akademie tanečního umění a sportu Duende doprovodily svým vystoupením ve stylu jazzdance píseň Markéty Konvičkové s textem Jaromíra Nohavici Z ráje jsem utekla, přišla řada na nejlepší pětici ze 17 kolektivů mužů a žen.

Ocenění z rukou prvního místostarosty města Tomáše Růžičky nejprve převzali korfbalisté Vembloud korfbal clubu, loňští mistři České republiky, a po nich muži Remerx-Merida Teamu v kategorii Elita, vítězové Českého poháru v crosscountry horských kol. Pohár za 3. místo si převzal početný tým žen Sokola Kolín-atletika, který v roce 2013 obsadil ve finále mistrovství ČR pátou příčku. O pouhé čtyři body podlehly atletky svým mužským protějškům, ačkoli ti skončili mezi nejlepšími českými týmy o tři příčky hůře. V očích poroty zřejmě převážil historicky první postup tohoto družstva do české extraligy. Vítězství v anketě pak suverénně obhájil tým BC Farfallino Kolín, šestý nejlepší celek loňského ročníku Mattoni NBL, který na pódium nastoupil v té nejsilnější sestavě.

Náladu v sále před vyhlášením nejprestižnější kategorie výrazně zvedlo efektní, vtipné a sportovně náročné vystoupení gymnastů Sokola Kolín, kteří roztleskali zaplněné hlediště.

A pak již Aleš Valenta pozval na pódium předávajícího místopředsedu sportovní komise Josefa Těšitele a hned po něm desátého z celkem 22 nominovaných, závodníka Czech Enduro Junior Teamu Kolín a pátého muže do 20 let z ME v enduru Patrika Markvarta. Devátou příčku si vybojoval nejlepší střelec neprofesionálních fotbalových soutěží Jan Štoček z FK Kolín. Stříbrný muž z gymnastického šampionátu ve víceboji Radek Smékal získal trofej za osmé místo a Martin Heller z Ju-Jutsu Kolín skončil sedmý.

Druhý zástupce kolektivních sportů, basketbalista David Machač, který má na svém kontě už víc než 6.000 nastřílených extraligových bodů, obsadil příčku šestou. Mistryně ČR v crosscountry horských kol v kategorii žen do 23 let Vendula Kuntová zaujala místo páté a její oddílový kolega z Remerx-Merida Teamu Kolín Tomáš Paprstka, který skončil ve stejné soutěži mužů do 23 let stříbrný, ji o jednu příčku přeskočil. Jeho víkendové 8. místo na cyklokrosovém mistrovství světa z něj ale dělá jednoho z favoritů ankety příští!

Sportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra Andrejsková
Nejlepším klubem se stali basketbalisté klubu BC Kolín.
Foto: František Stráník

Příchod starosty města na pódium značil, že celý slavnostní večer vrcholí. "Bronzový" pohár si z jeho rukou převzal loňský vítěz kategorie mládeže, atlet Matyáš Dalecký, třináctý výškař juniorského evropského šampionátu a dvojnásobný juniorský mistr republiky. Většině zasvěcených v hledišti bylo jasné, že jako horcí kandidáti na vítězství zbývají už jen atletka Petra Andrejsková a gymnasta Daniel Radovesnický. A právě 31. muž světového i evropského šampionátu, aktuálně druhý nejlepší český gymnasta a horký kandidát olympijského startu v Rio de Janeiru, "musel" na pódium dříve.

O chvíli později pak na pomyslný sportovní kolínský trůn, který po pět let opanovala Kateřina Šafránková, která kvůli zdravotním problémům tentokrát do boje nezasáhla, dosedla její klubová kolegyně Petra Andrejsková. Ta vyhrála naprosto jednoznačně o rovných 100 bodů díky 24. místu na mistrovství Evropy do 23 let a především díky titulům mistryně České republiky v hodu oštěpem v kategorii žen i žen do 23 let.

V nominaci do letošní ankety se objevili sportovci 23 kolínských sportovních klubů a oddílů, z nichž nejúspěšnější byly Remerx- Merida Team Kolín a Sokol Kolín-atletika, do nichž putovala více jak polovina ocenění. I výsledky ostatních klubů ale dokázaly, že stálá podpora kolínského sportu ze strany vedení města i práce stovek nadšených trenérů a sportovních funkcionářů přinášejí stále větší úspěchy kolínských sportovců nejen na republikové úrovni.

Letos při vyhlašování nejlepších sportovců Kolína za rok 2013 vypálila všem rybník atletka Petra Andrejsková.
Foto: František Stráník
FotogalerieSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra AndrejskováSportovní královnou Kolína je opět žena a atletka: Petra Andrejsková
Autor článku: Jiří Tuček, autor fotogalerie: Archiv KP
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Obyvatel sídliště se město ptá dotazníkemKalendář Kolína na rok 2018Muzeum dětem: Klub i táborKmocháci vystoupí v Senátu
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM