Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Sprinterka Helena Jiranová se probojovala do semifinále mistrovství světa!

Sprinterka Helena Jiranová se probojovala do semifinále mistrovství světa!
 
Publikováno: 1.8.2014 v 14:00, Aktualizováno: 31.7.2014 v 15:00
Rubrika: Sport

Skvěle si vedla svěřenkyně Ratislava Šediny v rozbězích na 400 m na mistrovství světa juniorů v americkém Eugene. Závodnice, která se na start individuálního závodu mohla postavit díky „divoké kartě“ trenérské rady ČAS, když jen těsně nesplnila limit stanovený svazem pro start na této trati, se odvděčila výborným výkonem.

Mezi 35 nejlepšími juniorskými čtvrtkařkami planety startovala ve druhém z celkem pěti rozběhů. Postup do semifinále si mohly zajistit vždy 4 nejlepší z každého rozběhu a další 4 sprinterky s nejlepšími časy. Kolínská běžkyně si dokázala s přehledem vybojovat postup ze 3. příčky svého rozběhu v čase 54,51 s, který je jen těsně za jejím osobním rekordem. V celkovém pořadí všech 24 postupujících obsadila vynikající 11. místo, které jí dokonce dávalo i naděje v boji o postup mezi 8 finalistek, který byl na pořadu o den později.

V pátek časně ráno středoevropského času nastoupila kolínská sprinterka Helena Jiranová ke svému semifinálovému běhu. Ve třech bězích se utkalo celkem 24 nejlepších světových běžkyň na 400 m, svěřenkyně Ratislava Šediny k nim nastupovala až s 21. nejlepším osobním rekordem, byť s 11. časem ze čtvrtečních rozběhů.

Los jí však přisoudil v prostředním běhu nevýhodnou osmou dráhu, z níž neviděla na žádnou ze svých soupeřek a musela se při běhu řídit pouze vlastními pocity. Nakonec bohužel v semifinále nedokázala zopakovat svůj výkon z předchozího dne, byla o půl sekundy pomalejší a čas 55,06 znamenal 7. místo v běhu a celkově 19. příčku.

Na postup do osmičlenného finále by si musela kolínská atletka naopak o půl sekundy osobní maximum vylepšit, neboť mezi nejlepší oktet planety posouval čas 53,94 s. I přesto je postup do semifinále pro Helenu Jiranovou největším životním úspěchem. Navíc její účinkování na MS nekončilo, neboť v neděli pět minut po půlnoci našeho času ji i její reprezentační kolegyně čekal rozběh štafety na 4x400.

Ten však úspěchem českých barev neskončil. Helena Jiranová sice na prvním úseku závod velmi dobře rozběhla, ale na druhém úseku udělala Dominika Krupařová při seběhu z drah k mantinelu přestupek proti atletickým pravidlům. Jana Reissová a Zdeňka Seidlová sice závod dokončily v kvalitním čase 3:41,95, ale pak následovala diskvalifikace českého kvarteta. Ale ani kdyby děvčata neporušila pravidla, z postupu do finále by se neradovala. Dosažený čas sice znamenal v cíli prvního rozběhu původně 4. místo, ale v druhém rozběhu byla hned pětice štafet rychlejší, takže by postup českým atletkám stejně o jednu příčku unikl.

Autor článku: j. tuček
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Lupě se chytré parkování líbíKalendář Kolína na rok 2018Tisíce hlídek Františka Urbánka Muzeum dětem: Klub i tábor
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM