Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

Sprinterka Helena Jiranová se stala halovou mistryní České republiky v běhu na 400 metrů!

Na letošní atletický halový šampionát mužů a žen se díky své výkonnosti probojovalo 6 kolínských závodníků.

Sprinterka Helena Jiranová se stala halovou mistryní České republiky v běhu na 400 metrů!
 
Publikováno: 19.2.2014 v 17:08
Rubrika: Sport

Velkým a příjemným překvapením skončil první životní mistrovský halový závod pro juniorku Vocáskovou, která s atletikou začala až před loňskými letními prázdninami. Ta se postavila na start prvního rozběhu na 800 metrů. V něm si vedla výborně a časem 2:16,41 min. si nejen vylepšila téměř o celé 4 vteřiny svůj osobní rekord, ale v dramatickém finiši o 15 setin vybojovala postup do finále.

Hned po ní zaklekla do bloků svého rozběhu na 400 metrů další juniorka, Helena Jiranová. Hladce si se svými soupeřkami poradila a v čase 55,93 s. postoupila z 1. místa do nedělního finálového závodu. A protože největší favoritka čtvrtky Bartoníčková byla ve svém rozběhu diskvalifikována, stala se rázem kolínská sprinterka spolu se Seidlovou z Vysokého Mýta, která zaběhla v rozběhu ještě o tři desetinky rychleji, největší kandidátkou na nedělní zlato!

Skvěle se vyvedl závod také teprve šestnáctileté dorostenecké tyčkařce Pražákové. Ta na první pokus zdolala 330 i 350 cm, a když se napodruhé přenesla i přes 370 cm, vytvořila si nový osobní rekord a vyrovnala kolínský historický rekord žen, který je v držení Moryskové (ta už v dresu USK Praha vybojovala bronz). Pro Pražákovou to znamenalo vynikající 5. místo mezi zcela kompletní českou tyčkařskou špičkou!

A tak jediným, kdo nebyl ze svého vystoupení na halovém šampionátu tak úplně nadšený, byl dálkař Baláček. Ten zakládal pokusem dlouhým jen 636 cm. Ve druhé sérii se sice výrazně zlepšil na 672 cm a dostal se na konec postupové osmičky, ale i přes centimetrové zlepšení v 3. sadě pokusů se postupně propadl na konečné 13. místo.

V neděli pak pokračovali atleti v modrobílém v představení. Nejprve se ve finále mezi ženami postavila na start běhu na 800 m Vocásková. A znovu si dokázala vylepšit osobní maximum, tentokrát na 2:15,60 min., což vyneslo nejmladší účastnici finálového běhu výborné 7. místo mezi nejlepšími Češkami.

A pak již přišel na řadu závod, který mohl přinést kolínské atletice medaili. Jak se dalo čekat, bylo finále běhu na 400 m velkou bitvou dvou závodnic – Jiranové a Seidlové. Obě dvě v tomto boji dokázaly zaběhnout své osobní maximum a v cíli je dělilo pouhých 15 setin sekundy. Tou, která jako první protnula cílovou čáru, ale byla kolínská juniorka Jiranová! Ta se tak stala čtvrtou kolínskou atletkou ve 114leté historii klubu, která se mohla radovat z titulu české šampiónky mezi ženami! Před ní to dokázaly jen Hoppová, Šafránková a Andrejsková. Časem 54,62 s zůstala je 5 setin za kolínským historickým rekordem Jelínkové. A novopečená mistryně ČR určitě začala zcela vážně pošilhávat i po letním startu na juniorském mistrovství světa v americkém Eugene, kam má ostrý limit 53,95 s.!

Tou dobou ale už bojovali ve výškařském sektoru poslední dva kolínští zástupci Vondra a Dalecký. A soutěž byla jaksepatří dramatická. Až do výšky 209 cm si skvěle vedl dvacetiletý Dalecký, který všechny výšky zdolal na první pokus a držel si vedení v závodě. To Vondra nejprve opravoval na výšce 205 cm a na 209 uspěl až na potřetí. Ale na další výšce 213 cm, kde už bojovala o medaile jen nejlepší čtveřice, se vše otočilo. Na poprvé ji totiž zdolali nejen favorit Bába a brněnský Heindl, ale také Vondra. Dalecký už na této výšce neuspěl, zbylo na něj 4. místo, zato Vondra vybojoval svou první „velkou“ medaili, vzhledem k horšímu zápisu, než měl Heindl, bronzovou.

Helena Jiranová je ještě juniorka, ale už vítězí i mezi ženami. Dotáhne to na letošní mistrovství světa juniorů v USA?
Foto: Archiv KP
Autor článku: Jiří Tuček
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Přestavba nádražní budovy s kavárnou na vnitřním ochozeKolín bude mít další podzemní kontejneryStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedouDraslovka získala souhlas k přestavbě
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM