Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 23. října 2017

Srpnový rockový festival Natruc nabídne na Kmochově ostrově v Kolíně Chinaski i Brity

Festival Natruc, který se letos koná už 2. srpna na Kmochově ostrově v Kolíně, nabídne žánrově pestrý program zahrnující vystoupení pop rockové skupiny Chinaski, legendárního zpěváka a kytaristy Vladimíra Mišíka i kontroverzní cenami ověnčenou kapelu Hentai Corporation. Pořadatelé 17. ročníku festivalu opět připravují tři pódia, na kterých se představí přes tři desítky interpretů.

Srpnový rockový festival Natruc nabídne na Kmochově ostrově v Kolíně Chinaski i Brity
 
Publikováno: 31.5.2014 v 7:00, Aktualizováno: 27.5.2014 v 16:00
Rubrika: Kultura

Návštěvníci se mohou těšit na známé kapely Chinaski, Mandrage, Wohnout, Rybičky 48, Sto zvířat nebo na legendu Vladimíra Mišíka & Etc. "Dorazí i nejdivočejší česká kapela oceněná hudebními cenami Žebřík za Videoklip roku k písni Equilibristic Brides, v němž zpěváka Hentai Corporation Radka Škarohlída pronásledují nazí bobři," vypichuje z programu kontroverzní kapelu dramaturg festivalu Martin Řehoř. Cenami ověnčená je i kapela Mandrage, která se stala Skupinou roku v Cenách TV Óčko i v anketě Žebřík. Skupina Doctor Victor je druhou nejlepší světovou kapelou podle soutěže Global Battle of the Bands, jejíž finále proběhlo v Thajsku. Na Kmochově ostrově letos vystoupí také raper Ektor, kapely Imodium, Zakázaný ovoce, Super Tuzex Bros či A Banquet, písničkáři Voxel, Pekař a mnozí další.

Natruc letos přivítá kromě výběru toho nejlepšího z české a slovenské scény i britské duo Killaflaw, na tomto projektu se podílel i bubeník světoznámé kapely Pendulum. "Vůbec poprvé v Kolíně vystoupí kapela, která má za sebou účast i na největším festivale na světě, legendárním Glastonbury," dodává Martin Řehoř.

Návštěvníci Natrucu se letos mohou těšit na velmi zajímavé interprety ze zahraničí. Z Velké Británie dorazí kapela China Shop Bull, která svou tvorbu definuje jako živý mix ska rave a drum and bass. Ostrovní kritici dokonce napsali o této kapele: "Pokud vás nedokáže China Shop Bull roztančit, nezasloužíte si nohy." Program doplňují zahraniční hosté ze Slovenska, punkrocková legenda Konflikt, nebo nejlepší slovenský ska-punk v podání kapely Smola a Hrušky.

Znám je již kompletní seznam více jak třiceti účinkujících, který pořadatelé odhalili na www.natruc.eu. Festival Natruc patří mezi málo akcí s dlouhou tradicí, které si udržují nízké ceny vstupného. Do konce května jsou vstupenky v předprodeji sítě Ticketstream za 250 korun. Pořadatelé také lákají na rodinné vstupné či skupinovou slevu.

První festival Natruc se uskutečnil v roce 1998 s podtitulem Natruc ospalému městu. Další ročníky byly obvykle zasvěceny někomu natruc. Například "Natruc všem rodičům, kteří zapomínají na své děti", "Natruc ospalým lidem" či "Natruc ruské okupaci" apod. "Dnes se již festival nikomu natruc nepořádá, za to má poslední tři roky benefiční charakter. Podporuje hiporehabilitaci dětí se sociálním a zdravotním handicapem," dodal spolupořadatel Aleš Bureš.

Největší návštěvnosti se festival těšil na přelomu milénia, novodobý návštěvnický rekord padl loni, kdy si cestu za muzikou na Kmochův ostrov našlo čtyři a půl tisíce návštěvníků.

Autor článku: m. pešková
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Jak jste prožili 20. století?, ptají se žáci z Kolína svých sousedůKolínský hřbitov je v dlouhodobé opravěFunkeho fotky Kolína si prohlédlo hodně lidíOběšenec a jeho výjimečná role v životě města Kolína
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM