Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 26. března 2019

Starokolínští hrdinové Noci kostelů a díky jim za volný čas i za to, že riskovali zdraví

"Zastavte shon, čas i světa běh když andělé přináší Vám na křídlech zprávu, o niž s Vámi se podělí že dnes svou noc mají všechny kostely..."

Starokolínští hrdinové Noci kostelů a díky jim za volný čas i za to, že riskovali zdraví
Z kostela sv. Ondřeje ve Starém Kolíně. Foto: Pavel Horák
 
Publikováno: 16.6.2014 v 12:00, Aktualizováno: 13.6.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Tímto veršíkem jsme v pátek zakončili program Noci kostelů ve Starém Kolíně. Zcela záměrně začínám koncem, jelikož právě v páteční podvečer vše nasvědčovalo tomu, že konec bude dříve, než program stihne začít. Chvíli před šestou hodinou večerní, kdy byl avizován začátek programu se spustil ukrutný liják s bouří, masy vody se valily z oblohy, že nebylo možné ani otevřít kostelní dveře. Prvním hrdinou se ukázal pan starosta, který slíbil přijít zajistit ozvučení. Přišel v tom nejhorším, promočený na kůži a po chvíli se na místě kde stál utvořilo jezírko vody, asi jako když v pohádce vodník Volšoveček vyleze z rybníka. Dalšími hrdiny byli skauti, kteří měli za úkol obstarat občerstvení a zábavu pro nejmenší děti. Pak dlouho nic. My, organizátoři, jsme nervózně popocházeli kostelem a doslova se modlili, aby ta "čina" alespoň trochu polevila. Děti byly připravené se svým vystoupením, které si připravily, přece jejich práce nebude zbytečná? Nebyla. Jako zázrakem déšť skutečně polevil a do lavic usedali další a další návštěvníci, kupodivu i přespolní.

Program započaly děti z místní základní školy s pásmem pohádkových písniček, poté zahrála na klavír úžasná holčička Natálka skladbu Rhapsody od Queenu. Následovala krátká přednáška paní Marty o významu barev v církevních obřadech a výstava liturgických oděvů včetně národní památky, která nám na tento večer byla zapůjčena, a to nádherně zdobená a vyšívaná kasule se souborem. Program pokračoval povídáním o místním faráři Karlu Huškovi a jeho přínosném působení v obci a několik zajímavých informací o našem kostele Sv. Ondřeje a jeho pamětihodnostech. Pro návštěvníky byla připravena spousta informačních letáčků a brožurek, výstava obrázků dětí ze školky i pamětních fotografií, občerstvení včetně horkého čaje, pro děti vytvořili skauti malou dílničku, kde si mohly vyrobit třeba lucerničku z kelímku. Dětičky pak pobíhaly po kostele jako malé světlušky.

Všem těmto hrdinům patří naše díky. Ať už za účinkování, za to, že obětovali svůj volný čas, nebo za to, že přišli, ač riskovali, že si krom krásného zážitku odnesou i rýmu. Díky hrdinům Noci kostelů. Blanka Lísková

 

Autor článku: Blanka Lísková
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM