Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Starosta představuje nového místostarostu

Po osmi letech opustil post kolínského místostarosty Tomáš Růžička. Na dnešním jednání zastupitelstva by měl být na jeho místa zvolen Michal Najbrt.

Starosta představuje nového místostarostu
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 5.11.2018 v 7:00, Aktualizováno: 4.11.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Osobu nového místostarosty na Facebooku představil starosta a lídr uskupení Změna pro Kolín Vít Rakušan: "Nové vedení města, pokud tak zastupitelé na svém prvním zasedání 5. listopadu skutečně rozhodnou, bude složeno následovně: Vít Rakušan – starosta, Michael Kašpar - I. místostarosta, Michal Najbrt – II. místostarosta. Sám bydlím na sídlišti, Michael Kašpar na Zálabí, Michal Najbrt v Sendražicích – příměstské části tak budou mít vůbec poprvé od roku 1990 svého vlastního zástupce ve vedení města Kolína. Michaela Kašpara a mě už přeci jen znáte, Michal Najbrt se vám jistě představí brzy sám, a to svou prací. Tedy jen několik základních informací. Michal je tím člověkem, s kterým jsme v roce 2009 v kavárně Monet Změnu pro Kolín vymysleli. Je tedy doslova jedním ze dvou ´otců zakladatelů´. Je mu 43 let, od narození žije v Sendražicích, má tři děti. V současné době pracuje v soukromém sektoru jako obchodně-technický zástupce (obor stavebnictví). Mnoho let je aktivním členem Komise pro příměstské části, v posledních čtyřech letech jedním z kolínských radních. V Kolíně se dlouhodobě věnoval práci s tělesně hendikepovanými občany, předsedal sdružení Draci Kolín zaměřeného na volnočasové aktivity postižených. Změna pro Kolín získala téměř 63 % hlasů v komunálních volbách. Vážíme si toho a snažíme se najít takové uspořádání, které bude odpovídat výsledkům voleb, nezavdá příčiny k diskusím o tajných dohodách a přepouštění mandátů, které bude i teritoriálně zastupovat co největší spektrum kolínských občanů. Stejně jako po minulých volbách jsme se i tentokrát rozhodli nabídnout dvě místa v Radě města Kolína konkurenčním subjektům, konkrétně Kolíňákům a Volbě pro Kolín. Naše koaliční partnery budou v Radě města, dle dosavadních dohod, zastupovat Jan Balík a Tomáš Růžička. V jasně definované opozici tak skončí hnutí ANO a KSČM. Ovšem stejně jako před čtyřmi lety jsme i těmto subjektům, stejně jako ostatním, které se do Zastupitelstva města Kolína nedostaly, nabídli možnost pracovat v komisích a výborech. Město Kolín je příliš malé na ideologické střety a věřím, že deklarovaný zájem město rozvíjet, nikoliv politikařit, splní všechny kolínské politické síly."

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM