Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Starosta Rakušan: V Okružní ulici nejde o pouhé kácení. Háji i zámkovou dlažbu na cyklostezce

Do debaty o kácení stromů v Okružní ulici na facebookové adrese Můj Kolín později zasáhl i starosta Vít Rakušan. Vyjádřil se rovněž k povchu cyklostezky.

Starosta Rakušan: V Okružní ulici nejde o pouhé kácení. Háji i zámkovou dlažbu na cyklostezce
 
Publikováno: 14.1.2015 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

V současné době probíhá rekonstrukce povrchů nezpevněné komunikace v ulici Křičkova, která má být součástí cyklostezky spojující Labskou cyklostezku s trasou k Hradišťku. Projekt byl zpracován renomovanou kanceláří projektantů, byly zvažovány technické i další aspekty a výsledný návrh splňuje současné technicko-bezpečnostní požadavky a byl také konzultován s Odborem životního prostředí a Odborem dopravy v Kolíně.

Nový povrch je navržen z nehraněné zámkové dlažby, která umožní průjezd i úklidových strojů. Tento povrch dlažby bude mít mírný sklon, který bude zabezpečovat odvod povrchové vody a také zajistí, aby se voda dostala ke kořenům stromů. Pokud jde o změny stavu zeleně, tak v Křičkově ulici bude jednat jednoznačně o obnovu zeleně a náhradu asi 1/3 vzrostlých kaštanů, které jsou ve velmi špatném zdravotním stavu. V ulici Okružní se také nejedná o „pouhé kácení“ , ale dojde k obnově zeleně a náhradě novými stromy, za staré lípy ve špatném zdravotním stavu, dále za lípy, které nejsou staré, ale byly v minulosti poškozeny neodborným zásahem. Na stav zeleně v dotčených ulicích existuje odborný znalecký posudek, dle kterého město postupuje. Výsledkem bude nejen funkční cyklostezka, ale i obnovená a revitalizovaná zeleň v lokalitě s potenciálem dobré prosperity.

V Křičkově ulici v Kolíně V byla původní mlatová cesta vedena, stejně jako plánovaná dlážděná, středem jírovcové aleje. Tento povrch byl sice přírodní a esteticky zapadal do okolí, ale přinášel i některé praktické problémy. Při nepříznivých klimatických podmínkách (déšť, sníh, …) se na povrchu cesty tvořily rozsáhlé kaluže, které bránily bezproblémovému užívání cesty (v mlatovém povrchu vždy vzniknou časem taková místa). Chodci i cyklisté se ve snaze kalužím vyhnout, vstupovali na místní komunikaci, případně na přilehlé travnaté plochy, kde docházelo k jejich vyšlapávání. Na tuto neschůdnost bylo mnohými občany poukazováno. Navíc z tohoto povrchu nebylo možné provést odstranění nánosu spadaného listí či zledovatělé vrstvy, aniž by došlo k jeho poškození.

Je třeba zmínit, že se jedná o projekt, jehož cílem je vybudovat funkční cyklostezku (používanou nejen cyklisty, ale i in-line bruslaři) a jako takový je schválen a významně finančně podpořen dotačními prostředky z regionálního operačního programu, napsal v reakci na facebookové adrese Můj Kolín.
 

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM