Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 24. října 2017

Starosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem Kolína

V neděli 6. dubna proběhla v Kolíně velmi zajímavá akce s názvem Netradiční prohlídka kolínských památek. Akci pořádalo občanské sdružení Změna pro Kolín a jako průvodce a moderátor byl starosta Vít Rakušan.

Starosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem Kolína
 
Publikováno: 18.4.2014 v 10:00
Rubrika: Kultura

Zajímavé bylo už samotné pozvání na toto nedělní odpoledne, které proběhlo výhradně přes sociální síť Facebook. Protože takto svolaná akce byla premiérou, očekávání ohlasu a návštěvnosti byla diametrálně odlišná. Od pesimistické předpovědi: „Snad dorazí alespoň deset lidí“, až po: „Doufejme, že se vejdeme“. Nakonec se v příjemném slunném nedělním odpoledni nevyplnila ani jedna z prognóz. Počasí bylo téměř ideální a možná i proto dorazilo asi 350 historie chtivých zájemců, kteří se sice najednou na ochoz bartolomějského chrámu nevešli, ale protože nebylo kam spěchat, nikomu to zjevně nevadilo.

Návštěvníci akce se starostou města Vítem Rakušanem strávili skoro 3 hodiny z víkendového odpoledne procházkou po trase chrám sv. Bartoloměje, kolínská synagoga, židovský hřbitov a jedno překvapení ve formě ukázky probíhajících restaurátorských prací na projektu Lapidária ve sklepeních kolínské radnice. 
Celou trasou odborným výkladem doprovázel pan starosta a dle bezprostředních reakcí přítomných (a také následných ohlasů na webu a sociálních sítích) se celá akce velmi vydařila.

„Opravdu jsem nečekal, že svolání přes Facebook na prohlídku našeho Kolína přiláká přes 300 lidí. Byl to skvělý zážitek, který mě nabil energií. Děkuji všem a slibuji pokračování!“ okomentoval prohlídku kolínský starosta. Své vyprávění o historii Kolína zakončil na schodech radnice, kde se mu dostalo potlesku a dokonce došlo na žádosti o autogram.

Starosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem Kolína
Snímky nám laskavě poskytl známý kolínský Fotograf Petr Hejcman, který se akce účastnil
Foto: Petr Hejcman

Fotografie do fotogalerie nám poskytl známý kolínský fotograf Petr Hejcman, který se akce také účastnil.

Doufejme, že podobných podařených akcí proběhne v Kolíně ještě mnoho.

FotogalerieStarosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem KolínaStarosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem KolínaStarosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem KolínaStarosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem KolínaStarosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem KolínaStarosta Vít Rakušan v neděli provázel centrem Kolína
Autor článku: Michal Kašpar, autor fotogalerie: Petr Hejcman
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Drozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelKolínská nejchytřejší klíčenka na cestě do velkého světaDivadlo Neškvor uvidíte ve ScapinuSedm babyk na kruháku u Jednoty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM