Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. března 2019

Starostovo poděkování Odboru dotací

26. zasedání Zastupitelstva města Kolína se uskutečnilo v pondělí 28. května v sále CEROP Kolín.

Starostovo poděkování Odboru dotací
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 12.6.2018 v 14:00, Aktualizováno: 11.6.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Jednání lze označit za rutinní záležitost. I při neúčasti dvou lidí ze zatupitelské sedmadvacítky vše proběhlo hladce. Zhruba třicet bodů připravených ke schválení bylo téměř jednomyslně odkliknuto na hlasovacích tabletech. Tvář starosty Rakušana a místostarosty Růžičky zavdávala podnět k sázkám komu do voleb naroste delší knír.
Hlavním a zároveň i nejtlustším dokumentem určeným ke schválení bylo 3. rozpočtové opatření, které reaguje na aktuální situaci. Tu k lepšímu změnily například příjmy z prodeje pozemků v průmyslové zóně, dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a také odklad některých investic na příští rok. Tím se uvolnilo zhruba 20 miliónů korun, které mohly být investovány jinam - například na činnost hasičských a sportovních spolků, do osvětlení areálu zámku, do škol a školek či do takových maličkostí jako je nákup nových tympánů pro Městskou hudbu Františka Kmocha za 60 tisíc korun.
Nebylo to letos poprvé, co starosta Vít Rakušan děkoval Odboru dotací a veřejných zakázek, kterému se pro letošní investice podařilo získat rekordní finance. Za tyto peníze se promění areál sv. Bartoloměje, autobusové nádraží, vyrostou pavilony škol či bude odbahněn rybník Haltýř v Sendražicích.
V tomto volebním období se zastupitelé sejdou ještě dvakrát. Příští zasedání mají 25. června a poslední po prázdninách, koncem září.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM