Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Štítarský klub chce napravit následky povodně a zprovoznit fotbalové hřiště. Zatím nejsou peníze

Fotbalový klub Štítarský SK se dosud nevypořádal s následky loňské povodně. Polovina hřiště k vesnici je vinou vysoké hladiny spodní vody neustále pod vodou, a to i v obdobích relativního sucha. Druhou polovinu hřiště využívají všechny týmy pro trénink i mistrovské zápasy mladších žáků. „Samozřejmě stav se tímto zatížením neustále zhoršuje a je na hranici způsobilosti,“ dodává předseda oddílu Ladislav Zach. Vzhledem k těmto skutečnostem celek dospělých hraje mistrovská utkání na umělé trávě FK Kolín a starší žáci hrají v Křečhoři. „Od nové sezóny nově přihlašujeme i tým dorostu, bude pravděpodobně hrát také v Křečhoři nebo na jiném hřišti v blízkosti. Za to jsme klubům z Kolína a Křečhoře vděčni, jinak jsme už skončili,“ říká Ladislav Zach.

Štítarský klub chce napravit následky povodně a zprovoznit fotbalové hřiště. Zatím nejsou peníze
 
Publikováno: 20.7.2014 v 12:00, Aktualizováno: 14.7.2014 v 9:00
Rubrika: Sport

Štítarský klub se rozhodl otázku hřiště řešit. V listopadu 2013 zástupci oddílu vystoupili na jednání Rady města Kolína, která vyslovila souhlas k řešení situace. Na vlastní žádost klub obdržel od města v únoru tohoto roku finanční příspěvek ve výši 200.000 korun. „Na základě příspěvku jsme mohli nechat zpracovat projekt, který byl základní podmínkou pro předložení žádosti na ROP NUTS Střední Čechy - Výzva č. 82 k předkládání projektů pro oblast podpory 3.2 - oblast volnočasových aktivit.

Mimo projekt samozřejmě bylo třeba spousta dalších dokumentů (podání žádosti o stavební povolení, úprava nájemní smlouvy atd.), ale vše se podařilo během měsíce dát dohromady a žádost jsme 25. března odevzdali. V současné době jsme prošli úspěšně kolem přijatelnosti projektu a formálních připomínek, do půlky srpna by mělo být rozhodnuto ohledně přidělení financí,“ popisuje předseda štítarského klubu.

V dubnu Fotbalová asociace ČR vyhlásila investiční akci „Zelený trávník“ ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (maximální finanční příspěvek 500.000 korun). „Rozhodli jsme se i v tomto případě vypracovat žádost a 20. dubna jsme ji také odevzdali. Zde jsou již známy výsledky, bohužel jsme neuspěli.

V květnu jsem se sešel s poslancem Parlamentu ČR Pavlem Čihákem, kterého jsem informoval o stavu areálu ve Štítarech a požádal ho o pomoc v hledání řešení, která nám byla přislíbena. O všech těchto krocích, které jsme podnikli, pravidelně informujeme zástupce Města Kolín,“ pokračuje Ladislav Zach.

Jak je zřejmé, jedinou „trochu konkrétní“ nadějí pro štítarský fotbal znamená Regionální operační program. „Současná situace je pro nás docela katastrofa. Problémy s hřištěm se samozřejmě již projevují nejen na činnosti, ale i v členské základně. I přes poměrně rozjetou činnost mládeže u nás začínají klub někteří trenéři mládeže a hráči opouštět. Nedokážu si představit dlouhodobější udržitelnost činnosti klubu za tohoto stavu,“ končí popis stávajícího stavu předseda Štítarského SK.

Fotografie z dob, kdy ještě nad fotbalovým hřištěm i klubem ze Štítar slunko svítilo. Pak přišla velká voda...
Foto: www.stirskysk.cz
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kmocháci vystoupí v SenátuŘepánků bude přes 2 tisíceMuzeum dětem: Klub i táborTisíce hlídek Františka Urbánka
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM