Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Stovky lidí tleskaly ohňostroji

Kolínský novoroční ohňostroj se konal již tradičně 1. ledna od 18 hodin. Obvyklým odpalovacím místem zůstala lávka na Kmochův ostrov, která byla pro tento účel na dvě hodiny uzavřena.

Stovky lidí tleskaly ohňostroji
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 10.1.2018 v 12:00, Aktualizováno: 9.1.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Přestože světelná produkce na obloze trvala jen okolo deseti minut, přilákala obrovské davy Kolíňáků. Okolí lávky přes Labe lemovala parkující auta, lidé v davu zakopávali o sebe, někteří ještě evidentně pod vlivem návykových látek. Davy zaplnily chodníky Masarykova mostu i terasy nad tratí, další stovky lidí lemovaly labské břehy u Radimského mlýna či v Rybářské ulici. Obsazené bylo i molo u nábřežní restaurace Marina Kolín a mnoho zvědavců se shromáždilo přímo na Kmochově ostrově i na protějším zálabském břehu. Dobře byl ohňostroj vidět například z Bedřichova. Výkon ohňostrůjců ocenili diváci pochvalným hvízdáním i potleskem. Vedlejším příznivým efektem ohňostroje bylo vyplašení holubů v centru města, majitelé psů ovšem tak spokojení nebyli. Mnoho jich raději opustilo okolí odpalovacího území a se svými psími přáteli se jako při náletu ubírali za město, často se přitom ale potkávali s dalšími menšími soukromými odpaly rachejtlí. Splašená kolie, která běžela mezi špalírem lidí v Rybářské ulici, připoměla lidem, že člověk je možná na Kolínsku jediným savcem, který se dokáže z ohňostroje radovat.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM