Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Středočeský kraj se chce zaručit za Doubravčice, zadlužené, ale splácející

Jak zmínila stanice Region Českého rozhlasu, Doubravčice na Kolínsku jsou první zadluženou obcí, která požádala, aby se za ni zaručil Středočeský kraj.

Středočeský kraj se chce zaručit za Doubravčice, zadlužené, ale splácející
 
Publikováno: 24.9.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

"Za poslední čtyři roky investovaly do místní infrastruktury 110 milionů korun. Obci zbývá splatit 39 milionů korun. Nemá ale majetek, kterým by bance ručila. O takzvaný infrastrukturní majetek, kam patří třeba kanalizace nebo osvětlení, banky nemají zájem. Vedení obce proto požádalo o pomoc kraj. Krajská rada záměr schválila a v pondělí o této věci dlouho diskutovali krajští zastupitelé. Někteří s podporou váhali. Kvůli obavám, aby se tím nestrhla lavina podobných žádostí. Nakonec zastupitelé záměr poskytnout Doubravčicím záruku schválili," uvedl Region.

Je třeba ale nutno uvést, že obec nemá problém se splácením dluhu. Navíc záruka kraje může umořování dluhu urychlit, protože obec si může u bank vyjednat lepší podmínky. Už dříve se snažila získat pomoc od Ministerstva financí, ale nedočkalo se jí. "Před třemi lety byl dluh obce 51 milionů korun a teď je o 12 milionů nižší. Navíc teď zvažuje, že prodá obecní les, aby měla další peníze. Obec, ve které před čtyřmi lety žilo asi 200 lidí a dnes jich tam žije 600, potřebovala kanalizaci a vodovod. Také musela vybudovat školku, a to pro 25 dětí, protože do Doubravčic se nastěhovaly hlavně mladé rodiny," dodala stanice Region.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaHokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulkuKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedl
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM