Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. října 2017

Středočeský kraj se nad křižovatkou u Jestřabí Lhoty hluboce zamyslí

Loni občanské sdružení Život 55plus z Radovesnic II iniciovalo petici za vybudování kruhového objezdu na křižovatce silnic II/328, III/3287 a III/3279 u Jestřabí Lhoty. Důvodem byla mimochodem smrtelná nehoda jednoho z jeho členů v červenci 2014.

Středočeský kraj se nad křižovatkou u Jestřabí Lhoty hluboce zamyslí
 
Publikováno: 4.1.2015 v 12:00, Aktualizováno: 2.1.2015 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Ke konci minulého roku sdružení získalo vyjádření Odboru dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje. Z vyjádření vyplývá, že se jmenovaný odbor ve spolupráci s Dopravním inspektorátem Policie ČR bude podnětem zabývat a hledat nejvhodnější řešení k zajištění větší bezpečnosti na zmíněné křižovatce. Sdružení slibuje, že bude nadále sledovat návrhy a postup kompetentních orgánů v této věci. Nicméně šéf krajského odboru dopravy Lukáš Kopřiva sice uznává, že za současného stavu jsou řidiči nabádáni porušovat dopravní předpisy a nedodržovat maximální povolenou rychlost, na druhou stranu vzkazuje, že stavět okružní křižovatky mimo zastavěné území není vhodné.

Podle něho můžou řidiči jedoucí po hlavní silnici za snížené viditelnosti okružní křižovatku přehlédnout. Navrhuje proto jiné řešení, a to pomocí jiných bezpečnostních prvků. Například vodorovným značením, snížením povolené rychlosti na hlavní silnici, úmyslnou nerovností na hlavní vozovce tak, aby řidiči jedoucí po hlavní silnici museli zpomalit a umožnit řidičům jedoucím po vedlejší silnici bezpečné projetí v prostoru křižovatky. Lukáš Kopřiva rovněž zmiňuje, že by byla dobrá občasná kontrola dodržování pravidel silničního provozu ze strany Policie ČR.

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali bodyHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM