Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. září 2019

Středočeský kraj zahájil třetí vlnu kotlíkových dotací

Od tohoto týdne přijímá Středočeský kraj žádosti ve třetí vlně takzvaných "kotlíkových dotací", v nichž je poskytován finanční příspěvek na výměnu kotle staršího typu za ekologičtější.

Středočeský kraj zahájil třetí vlnu kotlíkových dotací
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 5.6.2019 v 7:00, Aktualizováno: 4.6.2019 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Dotace v této třetí vlně podporují především výměnu původních kotlů na pevná paliva, které spadají do první nebo druhé emisní třídy, za ekologičtější a modernější způsoby vytápění, jako je pořízení tepelného čerpadla, kotle spalujícího pouze biomasu nebo plynového kondenzačního kotle. Výše podpory se vztahuje pouze na způsobilé výdaje, což jsou stavební práce, dodávky a služby bezprostředně související s výměnou tepelného zdroje. U tepelného čerpadla a u kotlů pouze na biomasu s automatickým přikládáním činí dotace 80 procent způsobilých výdajů, maximálně ale 120 tisíc korun. U kotlů pouze na biomasu s ručním přikládáním je to rovněž 80 procent, ale nejvýše 100 tisíc korun, u plynových kotlů lze žádat o 75 procent způsobilých výdajů a u nich je maximální hranice dotace 95 tisíc korun. Středočeský kraj uvádí modelový příklad, kdy kotel na biomasu s automatickým přikládáním pro potřeby rodinného domku stojí cca 60 tisíc korun, po připočtení stavebních prací, povolení, odborné instalace, revize a dalších způsobilých výdajů ve výši zhruba 30 tisíc korun činí celková suma na výměnu kotle 90 tisíc korun. Pokud bude žádost schválena, vrátí se formou dotace 72 tisíc korun a majitel domu tak ze svého uhradí jen 18 tisíc korun. Středočeský kraj má na "kotlíkovou dotaci" připraveno 515,5 miliónů korun, což by mělo stačit pro zhruba 4 a půl tisíce žadatelů.
 

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM