Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Středočeští policisté budou o Velikonocích dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu

Policisté dopravní služby i policisté vnější služby Krajského ředitelství policie Středočeského kraje po všechny dubnové sváteční dny budou v rámci dopravně bezpečnostních opatření dohlížet na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Svou pozornost a kontroly zaměří především na alkohol u řidičů, používání bezpečnostních prvků, technický stav vozidel, dodržování povolené rychlost. Při dohledu nad silničním provozem využijí také vrtulník, který bude monitorovat středočeské komunikace.

Středočeští policisté budou o Velikonocích dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu
 
Publikováno: 18.4.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Třetí dubnový víkend je víkendem ve znamení Velikonočních svátků. Jsou to nejen tři dny svátků, ale také dva dny prázdnin před tímto víkendem. A právě pět volných dní může způsobit zvýšený provoz na komunikacích a tím také zvýšené riziko dopravních nehod. Tato skutečnost se bezesporu dotkne také středočeských silnic. Sváteční dny jsou spojeny s pořádáním mnoha kulturních a sportovních akcí. V tomto období i díky příznivému počasí vyrazí lidé na své chaty a chalupy. Určitě mezi nimi nebudou chybět také svátečních řidiči, kteří za volant svých vozů nesedají každodenně. Tisíce řidičů vyrazí za svými rodinami.

Velikonoční období je spojeno s konzumací alkoholu. Mezi konzumenty patří bohužel mnohdy i řidiči a ostatní účastníci silničního provozu. Cyklisté a chodci, kteří se po komunikaci nebo v její těsné blízkosti pohybují po předchozí konzumaci alkoholu, nejsou výjimkou. A právě tato skupina účastníků silničního provozu by měla pamatovat na svou bezpečnost. Nedostatečně osvětlený chodec či cyklista se velmi rychle může stát obětí dopravní nehody. Jako nejslabší účastníci silničního provozu jsou velmi často zraněni a usmrceni. Alkohol u chodců a cyklistů je stejně nebezpečný jako u řidičů motorových vozidel.

Středočeští policisté proto upozorňují řidiče motorových vozidel, motorkáře, cyklisty i chodce aby ve zvýšené míře dbali své bezpečnosti, před jízdou nepožívali alkohol ani jiné omamné látky, chodci a cyklisté byli vždy dobře osvětleni a vybaveni reflexními prvky na svém oblečení, řidiči vyjížděli na své cesty s dostatečným předstihem a se zdržením vždy počítali.
 

Dopravní policisté.
Foto: Archiv www.udalosti112.cz
Autor článku: Policie ČR
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM