Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. září 2017

Streetball Cup a Dětský den se konal již počtrnácté v řadě. A opět se vydařil

Streetball Cup a Dětský den se konal již počtrnácté v řadě. A opět se vydařil
 
Publikováno: 4.7.2014 v 16:00, Aktualizováno: 30.6.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

V sobotu 21. června se jako již tradičně v areálu Vodního světa v Kolíně uskutečnil Streetball cup a Dětský den. Byl to už 14. ročník těchto dvou akcí, které pořádá kolínský basketbalový klub.

Letošního Streetball cupu se zúčastnilo více než 50 družstev z celé ČR. Přijela družstva z Hradce Králové, Prahy, Mladé Boleslavi, Vamberku, Nymburka, Sadské a také jedno družstvo z Brna. Svoje zastoupení ve všech vypsaných kategoriích měla také družstva pořádajícího Kolína.

Nejmenší děti si užily atrakce a soutěže na Dětském dnu. Mohly si třeba zaskákat v obrovském nafukovacím hradu, zastřílet si na malý basketbalový koš, vyzkoušet přesnost své ruky při házení míčků do medvědí tlamy nebo předvést své umění s florbalovou hokejkou. Za svoje úspěchy dostávaly kartičky, tzv. Streetíky, za které si později vybraly věcnou cenu ve stánku.

Dění na streetbalových kurtech začalo krátce po 9. hodině. Hrálo se na šesti kurtech a všichni se před početnou diváckou kulisou snažili ukázat to nejlepší, co se zatím naučili. Dopolední porce zápasů skončila ve 12 hodin, poté se zraky všech zaměřily na kurt číslo 1. Tam svůj první velký zápas odehrála kolínská přípravka, kterou vede kapitán kolínského A týmu David Machač.

Po nich přišel na řadu medailový ceremoniál. Medaile za 1. místo v krajské soutěži obdrželi starší minižáci U13, které k zisku titulu Přeborník Středočeského kraje dovedla trenérská dvojice Miroslav Sodoma a Lída Soudková. Následovalo vystoupení malých mažoretek a pak přišly na řadu dovednostní soutěže, které probíhaly na všech kurtech.
Odpolední program zápasů začal krátce po 13. hodině. Všechny týmy dávaly do zápasů maximum. Některým se podařilo proniknout až do bojů o medaile. Někdo však odcházel z kurtů zklamaný. I takový bývá sport.

Zápasy o celkové umístění bývají plné nasazení, bojovnosti a touze po vítězství. Ani tady tomu nebylo jinak. Všechny zápasy o umístění měly ten správný náboj a o vítězství se bojovalo až do konce.

Krátce po 16. hodině došlo na slavnostní ukončení. Ještě před předáváním cen vítězům svou show předvedla Jana Kotvová alias Crazynka, která prezentovala své umění v disciplíně Trick roping nebo-li Trikové lasování. Potom už nejlepší týmy v jednotlivých kategoriích obdržely ceny od prezidenta BC Kolín Martina Buřiče a místostarosty města Kolín Tomáše Růžičky.

„Věřím, že si všichni Streetball cup a Dětský den užili. Děkuji všem organizátorům a pořadatelům, kteří se podíleli na hladkém průběhu akce. Dík patří také partnerům, kteří akci podpořili,“ uvedl manažer BC Kolín Miroslav Sodoma.

Vítězné týmy

Kategorie K1/K2: Kohoutí iluze

Kategorie D1/D2: Lavina

Kategorie K3: Šulin a spol.

Kategorie D3: Šutři

Kategorie K4: Házíme to o desku

Kategorie D4: Jednorožci

Kategorie K5/D5: Surikaty
 

Autor článku: f. rytina
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Zahrádka za knihovnou se proměníTřetí pruh na pražské výpadovce?Kolín bude mít dvě infocentraKmocháci vystoupí v Senátu
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM