Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Stříbro ze Spanish open v taekwondo zásluhou Kateřiny Svítilové v Kolíně

Stříbro ze Spanish open v taekwondo zásluhou Kateřiny Svítilové v Kolíně
Kolínské závodnice, Judita Hájková (vlevo) a Katřina Svítilová byly nominovány do reprezentačního družstva ČR a zúčastnily se mezinárodního mistrovství Spanish Open. Kateřina Svítilová si nakonec přivezla stříbrnou medaili.Foto: Taehan
 
Publikováno: 6.4.2018 v 10:00, Aktualizováno: 4.4.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

Nejúspěšnější závodnice v kategorii kadetky A pro rok 2017 a závodnice kolínského sportovního klubu TAEHAN Kateřina Svítilová (12 let) byla nominována jako členka reprezentace ČR společně s juniorkou Juditou Hájkovou (14 let) k účasti na mezinárodním turnaji SPANISH OPEN 2018 v taekwondo WTF, které se konalo ve španělském městě Alicante. Svoji premiérovou účast na tomto prestižním sportovním podniku si nenechala ujít i přesto, že se několik dní před závody potýkala se silným nachlazením.

Po krátké jednodenní aklimatizaci začal v pátek 23.3. pro Kateřinu i Juditu závod. Vzhledem k celkovému počtu 500 závodníků se dalo očekávat, že ve sportovní hale stráví doslova celý den. Do prvního vyřazovacího kola nastoupila Kateřina ve skupině kadetky A dopoledne v deset hodin. I přestože měl k jejímu výkonu reprezentační trenér Youn Jae Lee řadu výhrad, podařilo se jí ze skupiny se štěstím postoupit na posledním postupovém 8. místě do semifinále, kde na ni čekalo 15 soupeřek, se kterými musela opět změřit své síly a předvést co nejlepší výkon.

Katčino semifinálové kolo se ale na řadu dostalo až za neuvěřitelné 4 hodiny. Na Katce začala být vidět stále větší nervozita i únava způsobená nachlazením i dlouhým čekáním. Trenéři ale svoji roli zvládli a dokázali Katku namotivovat k dalšímu výkonu, kterým se česká závodnice vyšvihla do finále na postupovém 5. místě.

Už toto umístění by bylo pro Českou republiku velkým úspěchem, ale Kateřina se nedala ukolébat vidinou dílčího úspěchu a po dalších dvou nekonečných hodinách se rozhodla zabojovat o některou ze čtyř medailí, které se na turnaji rozdávaly. Finálové pořadí nebylo pro Katku zrovna výhodné, na řadu přišla hned v úvodu, takže musela čekat, jak zacvičí všechny její soupeřky a doufat, že výkon, který předvedla, bude na medaili stačit. Když se pak na tabuli vítězů objevilo její jméno na druhém místě, vypukla v táboře českých reprezentantů obrovská radost.

Kolínská závodnice vybojovala pro Českou republiku stříbrnou medaili, čímž navázala na podobný úspěch své kamarádky z klubu Simony Kálalové, která ještě v kategorii kadetů v předchozích letech získala pro Kolín hned dva cenné kovy.

Doufejme, že nadšení, píle a nasazení, které bude plodit medaile, vydrží Kateřině i v budoucnu a Kolín tak bude mít svou další závodnici na mistrovství Evropy i světa.

Autor článku: Lee, Taehan
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Atleti zvou na 65. ročník Polabských závodůVelikonoční koulení vajec v kouřimském skanzenuZ pardubického letiště v letní sezóně do Londýna nedoletíteTraktory a gramofony v Motelu U Jezera
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM