Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 17. listopadu 2017

Sudkovy fotografie a jeho ateliér objektivem Moniatowicze

Vernisáž v Regionálním muzeu Kolín zahájila v sobotu 28. října imaginární setkání fotografů Josefa Sudka a Janusze Moniatowicze.

Sudkovy fotografie a jeho ateliér objektivem Moniatowicze
 
Publikováno: 13.11.2017 v 12:00, Aktualizováno: 12.11.2017 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Do Červinkovského domu přišlo hodně návštěvníků včetně skupiny z Polska. Výstavu uvedl ředitel muzea Vladimír Rišlink, organizátorka Petra Hollerová a polský fotograf Janusz Moniatowicz.
Regionální muzeum podobné setkání pořádalo už v roce 2013. Expozice tehdy představila fotografie Jaromíra Funkeho, Josefa Sudka a japonského fotografa Toshio Sakaie. Letos výstava spojila dílo Josefa Sudka s Januszem Moniatowiczem. Ten v Praze na Újezdě před lety nalezl Sudkův ateliér a nechal se jím inspirovat. Velká část fotografií na kolínské výstavě vznikla v osmdesátých letech dvacátého století právě tam. Tehdy byl již Sudek po smrti a Moniatowicz studoval pražskou FAMU. Přelezl plot a objevil neutěšený stav Sudkova opuštěného ateliéru, kde se však vznášel stále genius loci - ideální místo pro fotografa.
Z pozůstalosti Josefa Sudka, kterou kolínské muzeum vlastní, jsou na výstavě zastoupeny i práce, které vznikaly právě v ateliéru na Újezdě. Jedná se o části světoznámých cyklů "Okno mého ateliéru" a "Procházka po mé zahrádce" či zátiší vznikající v jiném Sudkově ateliéru na Úvoze v cyklech "Labyrinty", "Skleněné labyrinty" a "Velikonoční vzpomínky". Kromě fotografií jsou k vidění i autentické trojrozměrné předměty, které Josef Sudek do svých zátiší zasazoval. Současní fotografové se podivovali i vystaveným pomůckám, které Sudek používal k vyvolávání fotografií.
Pozoruhodnou výstavu je možné navštívit do 7. ledna 2018.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Stolní tenisté Kolína vyhráli a po dramatu remizovaliBasketbalisté Kolína obdrželi v Děčíně první stovku v sezóněVelim podlehla na hřišti lídra tabulky, Český Brod B si veze body z Poděbrad
Kalendář akcí: Listopad
Po
 
20
Út
 
Čt
30
3
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Prodej (4 inzerátů)
Seznámení (6 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM