Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 22. října 2017

Taehan se nevzdal a přivezl do Kolína putovní pohár již popáté

Na turnaj v taekwondo WTF poomsae jsme se do Prahy vydali opravdu v komorním počtu 13 závodníků a bez velkých nadějí, že bychom si již popáté mohli odvézt putovní pohár pro celkového vítěze. Naše největší želízka v ohni – závodníci zařazení do reprezentace – zrovna bojovali na mistrovství světa v mexickém Aquascalientes, a tak na turnaj Prague Open 2014 se vydala řada mladších a méně zkušených závodníků.

Taehan se nevzdal a přivezl do Kolína putovní pohár již popáté
 
Publikováno: 14.11.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

To jsme ovšem netušili, že se naše děti rozhodly, že Taehan prostě vyhrají! Naši závodníci nastupovali postupně na tatami a sbírali jeden úspěch za druhým. Trenérka Veronika Soliz Rudon i ostatní z vedení Taehanu povzbuzovali naše závodníky a s postupem času a přibývajícími body za medailová umístění jsme v koutku duše doufali, že bychom i letos mohli vyhrát a získat nejen pohár pro vítěze turnaje, ale i náš starý známý putovní pohár. Nic ale nebylo jasné až do závěrečného vyhlášení.

Na 3. místě se s 23 body umístil klub Hirundo z Prahy, který s sebou na turnaj přivezl mnohem více závodníků, než bylo nás, tak jsme postupně ztráceli naději. Na 2. místě s 30 body byl vyhlášen náš největší konkurent a nejpočetnější výprava z Újezda klub Kangsim. „Začala jsem se bát, že jsme to nedokázali,“ řekla předsedkyně klubu Tereza Lee. O to větší ale byla naše radost, když prezident Českého svazu taekwondo WTF s úsměvem prohlásil, že stejně jako v mnoha předchozích letech, je vítězem turnaje Prague Open 2014 se ziskem 35 bodů sportovní klub Taehan z Kolína.

„I když s námi nebyl náš mistr Lee, ani trenérka Jitka Poláčková, chtěli jsme ukázat, že Taehan je schopný zabojovat a že má celou řadu dalších skvělých závodníků,“ řekla trenérka Veronika Soliz Rudon. Na turnaji se ukázalo, že nám mezi mladšími dětmi vyrůstají nové závodní naděje. V jednotlivcích jsme získali celkem 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile, pouze tři naše děti zůstaly po závodech bez cenného kovu. Kromě toho získal náš klub ještě další 4 zlaté medaile ve dvojicích a trojicích.

Za zmínku stojí zejména výkon třináctileté Jany Berkela, držitelky 5. kupu (zelenomodrý pásek), která v nejobsazenější kategorii „starší žákyně C“ předvedla, že s ní musíme do budoucna opravdu počítat a že se rozhodně nezalekne množství ani kvality svých soupeřek. Jana zacvičila všechny své sestavy opravdu precizně a rozhodčí její provedení také náležitě ocenili vysokými body a Janě se podařilo k radosti celého Taehanu i v tak těžké kategorii zvítězit.

Nesmíme zapomenout také na další vítěze a medailisty v kategorii jednotlivců. V nejmladší dívčí kategorii zvítězila nad svojí dlouholetou soupeřkou poprvé také naše nejmenší závodnice Hanička Lee a získala svou první zlatou medaili v kategorii mladší žákyně B, další pak ještě vyhrála ve trojici se Šimonem Hájkem a Kateřinou Svítilovou. Zlatem se mohla po turnaji pyšnit také Adéla Kaplanová v kategorii starší žákyně A, Anna Vlastová v kategorii juniorky C, Jan Solil v kategorii starší žáci B a také naše trenérka Veronika Soliz Rudon zvítězila v mezinárodní konkurenci v kategorii seniorky II B. Stříbro si z turnaje odvezli Šimon Hájek, Kateřina Svítilová, kteří společně pro Taehan vyhráli zlato ve dvojicích a bronz získali Kateřina Pešková a Josef Peška. 

Autor článku: Taehan
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Sedm babyk na kruháku u JednotyFunkeho fotky Kolína si prohlédlo hodně lidíNeuvěřitelná statistika odpadkových košůKolínský hřbitov je v dlouhodobé opravě
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM