Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. října 2017

Taekwondo: Hungary Open - bronzová medaile pro naši nejmenší

V sobotu 4. října se několik členů kolínského klubu Taehan vydalo v rámci reprezentace ČR na mezinárodní turnaj Hungary Open 2014 v taekwondo WTF poomsae, který se konal v Budapešti.

Taekwondo: Hungary Open - bronzová medaile pro naši nejmenší
 
Publikováno: 25.10.2014 v 13:00, Aktualizováno: 21.10.2014 v 13:00
Rubrika: Sport

Sobotní turnaj byl úplně prvním mezinárodním startem pro naši nejmenší závodnici, sedmiletou Haničku Lee, držitelku modročerveného pásku (3. kup). Hanička odjížděla na závody v ne úplně dobré zdravotní kondici a s obavou, co má od velkého turnaje čekat. Velká tréma ji sužovala již od rána, takže bylo velkým štěstím, že její kategorie „mladší žákyně B“ přišla na řadu hned v úvodu. Již v prvním kole se Haničce podařilo předvést vše, co pilně trénovala, a hladce tak prošla do dalšího kola mezi osm finalistek z pěti evropských zemí. Finálové sestavy se jí také povedly, takže obsadila krásné 3. místo a z Budapešti si odváží svoji první bronzovou medaili z mezinárodní soutěže.

Mistr Lee - reprezentační trenér - byl s výkony svých svěřenců spokojen. „Je vidět velké zlepšení v provedení technik, dynamice i prezentaci technických sestav.“

Díky kvalitnímu výkonu na soutěži v Budapešti byl další člen klubu Taehan Šimon Krechler kvalifikován do reprezentační skupiny na účast na mistrovství světa v Mexiku, které se bude konat na přelomu října a listopadu 2014. I další účastník MS Kryštof Krechler předvedl, že mu intenzivní trénink z letního soustředění pomohl a ve svém provedení poomsae zvýšil rychlost, výšku kopu a zlepšil dynamiku, čímž mistra velice příjemně překvapil. Adéla Kaplanová předvedla při svém prvním startu v nejtěžší kategorii A, že s ní musíme do budoucna počítat a pokud jí vydrží elán a píle, tak se můžeme brzy těšit na další medailová umístění. Nicola Zimová vyniká při svém provedení poomsae zejména výrazem, ze kterého je patrné, že do své sestavy dává vše. Katka Svítilová měla smůlu, že v Maďarsku spojili kategorie mladších a starších žákyň A, což není běžné. Katka zacvičila podle mistra své sestavy pečlivě, ale ve srovnání s dívkami, které mají mnohem více závodních zkušeností, její výkon na postup nestačil.

Umístění členů Taehan na Hungary Open 2014:

  • Hana LEE, 3. místo (postup do finále), mladší žákyně 
  • Šimon Krechler, 5. místo (postup do finále), starší žáci A
  • Kryštof Krechler, 6. místo (postup do finále), junioři A
  • Nicola Zimová, 10. místo (postup do semifinále), starší žákyně A
  • Adéla Kaplanová, 11. místo (postup do semifinále), starší žákyně A
  • Katka Svítilová, 12.-24. místo (základní kolo), mladší žákyně A (v Maďarsku spojeno s kategorií starší žákyně A).

Rozhovor s Haničkou Lee:

* Haničko, jak ses těšila na své první mezinárodní závody?
Já ani nevím, těšila jsem se, ale taky jsme se bála a hlavně styděla.

* Jak ses připravovala na svoje první závody?
Trénovala jsem každý den hlavně s rodiči (pozn. tatínek je trenér). Je potřeba, aby se mnou někdo cvičil, aby mi říkal, kde dělám chyby. Někdy cvičím i sama, abych si to všechno zopakovala a zapamatovala.

* Co je při cvičení poomsae nejdůležitější?
Hlavní je se soustředit, provádět techniky správně a dát do nich sílu a energii. Je to složité, musím si hlídat nápřahy, kopy, stabilitu, postoje, při technice se musím dívat na ruce a na nohy. Musím začít a skončit na stejném místě a nesmím zapomenout na kyjap.

* Co to je kyjap?
To je výkřik, který se při cvičení dělá proto, abychom správně pracovali s energií.

* Baví tě cvičení taekwondo WTF?
Ano, baví mě moc, mám díky němu hodně kamarádů.

* Jaký to je pocit nastoupit na závodní plochu?
Když tam tak sama nastupuji, tak se mi honí hlavou, kde nemám udělat chybu, strašně se stydím a už to chci mít za sebou.

* Čeká tě teď nějaký další turnaj?
V zahraničí ne, ale v Praze se v listopadu zúčastním turnaje Prague Open 2014. Ale budu moc držet palce Šimonovi, Kryštofovi a Nicole z Taehanu, kteří pojedou s tatínkem na konci října na mistrovství světa do Mexika. Je ale škoda, že tam nemůže jet naše nejlepší závodnice Jitka Poláčková, zranila si koleno a musela na operaci.

Svou první medaili na mezinárodním turnaji získala vedle ostřílených borců i Hanička Lee, vlevo dole, a byť není vidět, měla bronzovou barvu.
Foto: Taehan
Autor článku: Taehan
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Jak jste prožili 20. století?, ptají se žáci z Kolína svých sousedůVýmoly můžete nahlásit krajiTextil odhazujte v Mnichovické a SadovéKolín bude mít další podzemní kontejnery
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM