Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. září 2017

Tančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamu

V roce 2013 byl CrossDance nejúspěšnějším týmem české taneční reprezentace. Přivezl nejvíce medailí pro ČR jak z mistrovství Evropy v Grazu, tak z mistrovství světa v Turíně.

Tančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamu
 
Publikováno: 8.1.2014 v 8:57
Rubrika: Kultura

Jeho děti hrdě zdvihají českou vlajku mnohokráte za sezonu. Jméno kolínského klubu se skloňuje v cizině asi mnohem více než tady u nás. Vždyť jenom na mistrovstvích světa od roku 2011 nasbíral CrossDance celkem 28 zlatých medailí.

A víte, jak to vlastně všechno začalo? CrossDance vznikl jako taneční kroužek „Piškvorky“ na 4. ZŠ v Kolíně v roce 2006. Na samotném začátku "hopkalo" v kroužku 6 holčiček a  3 kluci. Protože paní učitelka Naďa Eretová měla po nějaké době pocit, že by to děti mohly dotáhnout dál, oslovila trenéra několika dospělých tanečních párů Vláďu Vidnera, který působil v kolínské Sokolovně, zda by se dětem občas nevěnoval. Ten se do toho skutečně pustil a po 3 letech už byly „Piškvorky“ 60 členné a vyhrály svoji „1. republiku“ ve formacích. V té době se již trénovalo jak v tělocvičně 4. ZŠ, tak i v Sokolovně.

Po nějaké době, když už školní tělocvičny a odpolední čas tréninku nedostačoval, trenéři pronajali prostory na Husově náměstí a Vladimír Vidner ukončil svoje působení v pražské bance. Pan trenér vyměnil kvádro za montérky a spolu s rodiči tanečníků a s některými z těch starších se pustil do oprav sklepního prostoru na Husově náměstí. "Nová" tančírna a první soutěžní výsledky přivedly také více dětí. V té době měl CrossDance již kolem 100 tanečníků a tanečnic. A potom to již šlo postupně od úspěchu k úspěchu. Trenérský taneční tandem Naďa Eretová s Vláďou Vidnerem již měli CrossDance pevně v rukou.

A jak vznikl název CrossDance? Naďa Eretová k tomu říká: „Chtěli jsme nějakou souvislost s Piškvorkami a tancem. „Cross“ je křížek a v logu Piškvorek křížek byl. „Dance“ je tanec a název byl hotov“.

Je těžké v krátkosti vyjmenovat všechny dosavadní úspěchy CrossDance. Skvělé výsledky klubu v roce 2013 přinesly nabídku na výměnné pobyty s italskou taneční školou, dále osobní pozvání ruské porotkyně na taneční olympiádu do Moskvy. Naďa s Vláďou k tomu ale říkají: „Bohužel to vše bude asi nadále o penězích, podpoře a sponzorech. Pevně doufáme, že se to nějak vyřeší a děti budou moci Českou republiku a město Kolín reprezentovat.“

Od slovenského porotce přišly také slova chvály o tom, že CrossDance má tanečnice světové extratřídy. V Turínu dokonce organizátor poděkoval za přístup a způsob jakým CrossDance reprezentuje Českou republiku a vysoce ohodnotil kvalitu všech jeho týmů i jednotlivců.

Tančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamu
CrossDance nejsou jen děvčata všech věkových kategorií, ale také "páni kluci".
Foto: František Stráník

A víte co je velmi zajímavé? Jak vysoko si laťku Naďa s Vláďou pro své svěřence nastavili. Takto to sami komentují: „Soutěže, kde bychom neměli kvalitní soupeře vůbec neobsazujeme, nebo naše tanečnice a tanečníky přeřazujeme z mladší kategorie do starší. Například minikids Luciana Kučerová (8 let) se umístila v Turíně na mistrovství světa na 2. místě mezi tanečnicemi 9-12 let. Dalším příkladem je dětský minitým Paparazzi, který vyhrál MČR i mistrovství Evropy a nakonec se stal i vítězem Světového poháru. Na mistrovství světa jsme ho ale přeřadili do juniorské kategorie, kde byla mnohem větší konkurence. A podařilo se. Tým skončil i v této vyšší kategorii na velice pěkném 2. místě.

V současné době je snad nejúspěšnější tanečnicí klubu Oldřiška Neumanová - mnohonásobná mistryně světa, Evropy, České republiky a vítězka Světového poháru. Tato finalistka Zlatého oříšku je za rok 2013 nominována také v anketě „Sportovec Kolína“.

Obdivuhodný je i počet medailí, které tanečnice a tanečníci získali na všech soutěžích. Od roku 2011 jenom na mistrovstvích světa získali celkem 28 zlatých medailí, 30 stříbrných a 34 bronzových. Za stejné období na mistrovstvích Evropy získali 8 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové medaile. K tomu ještě navíc na Světové taneční olympiádě a SP v Grazu vytančili celkem 7 medailí - z toho 4 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové.

Dalo by se toho napsat mnoho. Snad již jenom zajímavost, že "nejhezčí holky z Polabí“ jsou už 3 roky za sebou z CrossDance. V příslušných kategoriích soutěže „Miss Polabí“ zvítězily v roce 2011 Sophie Machová, Valča Matějková, Anička Ryšánková, v roce 2012 Oldřiška Neumannová, Nella Čmejrková, Adéla Plašilová, v roce 2013 Adéla Syřínková a Martina Procházková.

Momentálně běží u CrossDance nábor holčiček i kluků od 5 let výše. Přiveďte své malé budoucí tanečnice a tanečníky a nechte je, ať si to sami vyzkouší.

Více o CrossDance na www.crossdance.cz . Tam se také můžete podívat na úspěchy jednotlivých tanečnic i tanečníků.

Více fotografií o vystoupení CrossDance v kolínském divadle i o zákulisí z jeho tréninku na www.stranik.cz/fotopres

Pároví tanečníci si potřebují zažít nejen perfektní taneční figury, ale i nacvičit ty správné výrazy tváře.
Foto: František Stráník
FotogalerieTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamu
Autor článku: František Stráník, autor fotogalerie: Archiv KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Každé léto čistíme stoly a židle od nalepených žvýkačekKuželnu by mělo město podpořitPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaVenkovní bazén letos lákal
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM