Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Taneční akrobatky z Domino Dance staví živé pyramidy a získávají medaile i mezi profesionály

Taneční skupina Domino Dance byla založena vloni ve Třech Dvorech, kde navázala na činnost mažoretkové skupiny D´Angelo, ovšem s novou orientací na zábavnější, ale také náročnější formu tance. Skupina, která má v současnosti 35 tanečnic ve věku od 3 do 23 let, nacvičuje tanec s rekvizitami, živé pyramidy a akrobacii stylu Cheerleading, rovněž i disco a moderní tanec.

Taneční akrobatky z Domino Dance staví živé pyramidy a získávají medaile i mezi profesionály
 
Publikováno: 22.8.2014 v 6:00, Aktualizováno: 19.8.2014 v 14:00
Rubrika: Kultura

Za krátkou dobu své existence dosáhlo Domino Dance výrazných úspěchů, medaile získaly tanečnice na všech soutěžích, kterých se účastnily. Trenérka Martina Bergman si nejvíce cení vítězství na květnovém mezinárodním Mia festivalu v Praze ve věkové kategorii od 8 do 12 let.


"Díky náročnosti tanečních prvků nás porota po shlédnutí vystoupení přeřadila z kategorie amatérů mezi profíky, kde v úspěch nikdo nedoufal. Naše slečny však dokázaly, i přes kvalitní konkurenci, vybojovat krásné 1. místo a staly se tak mistryněmi v kategorii Profi Cheerleading," popisuje skvělý úspěch trenérka.

Taneční akrobatky z Domino Dance staví živé pyramidy a získávají medaile i mezi profesionály
Snímek je z vystoupení Domino Dance na Keltských slavnostech v Dobšicích.
Foto: Michaela Hrubešová


Premiérový rok byl pro tanečnice-akrobatky fyzicky náročný. Do cvičení se pustily s velkou vervou a osvojili si prvních pár gymnastických a akrobatických prvků. K tréninkům dojíždějí z okolních obcí (Konárovice, Bělušice, Týnec nad Labem, Jestřábí Lhota), ale i z Kolína či Čáslavi. Tanec neberou jako vrcholový sport, scházejí se pouze jednou týdně pro radost z pohybu. Starší děvčata cvičí operativně podle potřeby, protože některé studují mimo okres, či již pracují. Domimo Dance má statut občanského sdružení, skupinu finančně podporují sponzoři z řad rodičů i obec Tři Dvory. Oplácejí jim to kromě medailí i tancováním při místních událostech, jako jsou Andělské zvonění, obecní ples či Den matek.


"Děkuji rodičům za obrovskou podporu a čas strávený po boku taneční skupiny, slečnám za vynaložené úsilí," shrnuje první sezónu Martina Bergman. Bylo by pro ni potěšením, kdyby po prázdninové pauze mohla v Dominu přivítat nové tváře (www.d-angelo.cz).

Při nácviku živých pyramid je zapotřebí opravdu velké odvahy všech zúčastněných a též veliké soustředěnosti.
Foto: Michaela Hrubešová
Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Tisíce hlídek Františka Urbánka Starokolínskou brázdu vyorají 23. záříKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordLetos už občerstvení na dětském hřišti nebude
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM