Tanečníci z klubu CrossDance přivezli ze světového poháru 91 medailí

Tanečníci z klubu CrossDance se po červencovém částečně "koupacím" soustředění ve španělskem LLoret de Mar od poloviny srpna naplno vrátili do tréninkového režimu.

Publikováno: 14.9.2019 v 7:00, Aktualizováno: 13.9.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Stalo se tak na kondičním kempu v Krkonoších, kde byl na programu především běh, posilování, strečink a akrobacie. Poslední srpnový víkend se vydali do Maďarska obhajovat skvělé výsledky ze světového poháru v Siofoku z roku 2018 a vrátili se s rekordním počtem 91 medailí. "Jen samotný počet ocenění nemůže ani v nejmenších ukázat, s jakou vervou a profesionalitou se někteří tanečníci na Světovém poháru WADF v Siofoku předvedli. Trenéři na ně byli právem pyšní – a to jak na všechny týmy, tak na sólisty, kteří si v mnoha případech museli poradit s desítkami soupeřů, aby se protančili až do finále soutěží. Ty nejobsazenější sólové soutěže totiž měly kolem čtyřiceti startujících – a i z těch mají Kolíňáci medaile. Podobné mezinárodní soutěže jsou pro děti skvělou školou, protože se zde setkávají s výbornou konkurencí z ČR, Maďarska, Polska, Ruska a dalších zemí, navíc devizou WADF soutěží je stále přátelská atmosféra mezi konkurenčními školami a tanečníky, řekla PRESu vedoucí CrossDance Naďa Eretová. Nejúspěšnější "crossačkou" v Siofoku byla jedenáctiletá Veronika Martínková (získala 14 zlatých, 4 stříbrné a 4 bronzové medaile), dalšími mnohonásobnými medailisty ve svých kategoriích byli Melisa Antošová (děti 1), Natálie Sedláčková (děti 2), Alžběta Kvapilová a Luisa Klímová (junior 1), Natálie Sochorová (junior 2) a Natálie Romportlová (youth).

Autor článku: Redakce KP