Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Technika hravě, loni vybudované TechCentrum rozhodně nezahálí

S neustálým rozvojem techniky je každému jasné, že bez technického vzdělání se neobejdeme. A právě cestou podpory technické výchovy se vydala 6. ZŠ v Kolíně ve spolupráci se Střední průmyslovou školou strojírenskou v Kolíně a několika firmami. Spolupráce spočívá nejen v zajištění odborných pracovníků, ale i výukových „stáží“ pro žáky v prostorách průmyslové školy, exkurzích ve výrobních procesech,v zajištění pracovního spotřebního materiálu a sponzorských darech v podobě vybavení školních dílen. Škola provozuje TechCentrum, kde technicka baví děti již od předškolního věku až po ty, kteří se chystají na střední školy a baví je třeba robotika. Na Festivalu sdílení dobré praxe již tento čtvrtek nebudou chybět.

Technika hravě, loni vybudované TechCentrum rozhodně nezahálí
Foto: 6. ZŠ Kolín
 
Publikováno: 20.9.2016 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Loni vybudované TechCentrum rozhodně nezahálí. Jednak se otevřelo pro žáky kolínských základních a mateřských škol, jednak slouží pro potřeby vlastních žáků. V dopoledních hodinách je využíváno při výuce pracovních činností a pracovní výchovy a ani odpoledne zde ruch neutichá. Probíhají zde technické kroužky a Hravá odpoledne jak pro kolínské, tak i mimokolínské žáky a jejich rodiče.

„Některé rodinné týmy si troufly i na sestavení technicky složitějších modelů. K dispozici jsou malým i velkým konstruktérům kovové stavebnice Merkur, dřevěné stavebnice Heros a papírové stavebnice Roto. U malých dětí byl velký zájem o jednodušší stavebnice, starší žáci zkoušeli stavebnice náročnější, přičemž došlo i na robotiku.“ vypráví o oblíbené akci pro děti a rodiče ředitel školy Ovčárecká Lukáš Kačer, který se chystá s prezentací školy i TechCentra na festival.

„Fantazie, tvořivost, technické myšlení a manuální zručnost pomohly na svět spoustě zajímavých výrobků. Samotná výuka i Hravá odpoledne probíhají ve velmi příjemné atmosféře a ke spokojenosti malých i velkých konstruktérů.“ dodává ředitel Kačer, který tímto zve také na Festival sdílení dobré praxe, kde si návštěvníci, kteří ještě v TechCentru nebyli, budou moci vyzkoušet, jaké technické kousky je tam čekají.

Související články:
Autor článku: Monika Březinová Seifertová
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM