Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. července 2019

Téměř rok kriminalisté monitorovali činnost skupiny výrobců a distributorů drog

Kriminalisté, mezi nimiž i kolínští, od 29. dubna 2014 monitorovali činnosti skupiny, která byla důvodně podezřelá z výroby a distribuce drog. Při akci DITA v úterý 14. dubna 2015 v dopoledních hodinách kriminalisté zadrželi deset mužů ve věku sedmadvacet až pětatřicet let. Jedna zadržená osoba je cizí státní příslušník, ostatní jsou ze Středočeského kraje. Zákrok byl proveden ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a to na několika místech kraje současně. Do dnešního dne bylo obviněno celkem pět osob a to ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Z těchto pěti osob jsou čtyři osoby stíhány vazebně.

Téměř rok kriminalisté monitorovali činnost skupiny výrobců a distributorů drog
Zabavené věci.Foto: PČR
 
Publikováno: 23.4.2015 v 8:00, Aktualizováno: 22.4.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Celá skupina byla řízena pětatřicetiletým mužem, který byl hlavním organizátorem. Jeho úkol byl zajišťovat finanční prostředky a také následnou distribuci vyrobené drogy – pervitinu. K přípravě drog používali léky zakoupené výhradně v lékárnách v Polsku. Na případu spolupracujeme také s polskými kolegy. Z této spolupráce jsme mimo jiné získali informaci, že zakoupené léky byly v domluvených lékárnách již tzv. vyloupané z plat a připravené k výrobě drogy.

K samotné výrobě pervitinu docházelo na různých místech celé České republiky a skupina po dobu své činnosti vyrobila minimálně 1 000 g pervitinu v celkové hodnotě 1 000 000,- Kč. Po zadržení osob jsme provedli dvě domovní prohlídky a jednu prohlídku jiných prostor a pozemků.

Kriminalisté zajistili při prohlídkách celkem 51 g pervitinu, což představuje přibližně dvě stovky dávek, téměř třicet dávek heroinu a tři dávky s marihuanou. Při domovních prohlídkách byla zajištěna také kompletní varna na výrobu pervitinu, digitální váhy, jehly pro aplikaci OPL, uzavíratelné sáčky, které se používají při dávkování drogy před další distribucí. Dále vozidlo Škoda Octavia Combi, sedmnáct mobilních telefonů včetně SIM karet, finanční hotovost ve výši 10.500 Kč.

Organizovaná skupina prováděla tuto nelegální činnost v době nejméně od září 2013. Pervitin vyráběla na různých místech České republiky a to i na hotelích a ubytovnách. K samotné distribuci docházelo na území Středočeského kraje.

Autor článku: Štěpánka Zatloukalová, mluvčí KŘ PČR Středočeského
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM