Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Tenisová akademie PTA je v Kolíně už 8 let. Specializuje se zejména na mládež

Osm let uplynulo od doby, kdy se tenisová akademie PTA zařadila mezi kolínská sportovní centra a postupně se začala zapisovat do podvědomí obyvatel města Kolína. Zásadní změna nastala v roce 2011, kdy v nově vystaveném tenisovém areálu nabyl dříve vzniklý projekt jasný směr a cíl – vychovávat v kolínském regionu mladé a nadějné tenisty.

Tenisová akademie PTA je v Kolíně už 8 let. Specializuje se zejména na mládež
 
Publikováno: 27.3.2015 v 10:00
Rubrika: Sport

Tenisová akademie PTA není zaměřena pouze na určitou cílovou skupinu, věnuje se všem věkovým kategoriím, závodním, rekreačním a amatérským hráčům, ale prioritou a hlavní skupinou akademie jsou děti od útlého věku až do dospělosti.

V současné době navštěvuje tenisovou akademii PTA na 160 dětí všech věkových kategorií, dětem se věnuje 10 profesionálních trenérů, kteří jsou certifikovanými lektory v tomto oboru. Svěřenci akademie reprezentují klub jak v mistrovských soutěžích družstev, aktuálně klub zastupují 4 družstva - družstva babytenisu, mladšího a staršího žactva a družstvo dospělých složené z trenérů a svěřenců akademie, tak i v celorepublikových turnajích.

Výuka tenisu probíhá zábavnou formou, kdy je pro trenéry nejdůležitější, aby se dítě bavilo a naučilo se co nejvíce. Nejedná se tedy pouze o sportovní stránku, ale i o navázání kamarádských vztahů. Dalším důležitým prvkem v tréninkové složce je výuka anglického jazyka, která se provádí u každého tenisty. V letních měsících se pořádají tenisové kempy, v nichž se rozvíjí jak fyzická, tak psychická zdatnost doplněná o spoustu zábavy. Dalším unikátním programem je tenisová školička pro děti od 4 let, která probíhá v měsících květen a červen. V tomto programu si děti mohou bezplatně vyzkoušet, jaké je to být mladým tenistou.

Hlavním cílem trenérů akademie PTA je vychovat ze svých svěřenců především zdatné závodní hráče. U dětí, které se nechtějí tomuto sportu věnovat na závodní úrovni je naší prioritou vštípit malým tenistům a tenistkám lásku ke sportu, potřebu se pravidelně hýbat a poskytnout jim dobrý pohybový základ, ze kterého budou moci v budoucnosti čerpat.

Spolu s otevřením tenisového areálu, který se skládá z 6 antukových kurtů, z nichž 5 kurtů v zimní sezóně kryjí moderní přetlakové haly, byl založen i oficiální tenisový klub TK PTA Kolín, klub registrovaný u Českého tenisového svazu, čímž se stal rovnocenným a konkurenceschopným klubem v České republice. Ve spolupráci s Českým tenisovým svazem jsou pravidelně pořádány turnaje pro závodní hráče ve všech věkových kategoriích, kterých se účastní hráči a hráčky z celé ČR.

Tenisový klub PTA nezapomíná ani na své rekreační hráče, pro ně má v celoročním programu celou řadu amatérským turnajů jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře.

Autor článku: piskačová
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Funkeho fotky Kolína si prohlédlo hodně lidíStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedouVýmoly můžete nahlásit krajiKolín bude mít další podzemní kontejnery
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM