Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Tenisová akademie PTA je v Kolíně už 8 let. Specializuje se zejména na mládež

Osm let uplynulo od doby, kdy se tenisová akademie PTA zařadila mezi kolínská sportovní centra a postupně se začala zapisovat do podvědomí obyvatel města Kolína. Zásadní změna nastala v roce 2011, kdy v nově vystaveném tenisovém areálu nabyl dříve vzniklý projekt jasný směr a cíl – vychovávat v kolínském regionu mladé a nadějné tenisty.

Tenisová akademie PTA je v Kolíně už 8 let. Specializuje se zejména na mládež
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 27.3.2015 v 10:00
Rubrika: Sport

Tenisová akademie PTA není zaměřena pouze na určitou cílovou skupinu, věnuje se všem věkovým kategoriím, závodním, rekreačním a amatérským hráčům, ale prioritou a hlavní skupinou akademie jsou děti od útlého věku až do dospělosti.

V současné době navštěvuje tenisovou akademii PTA na 160 dětí všech věkových kategorií, dětem se věnuje 10 profesionálních trenérů, kteří jsou certifikovanými lektory v tomto oboru. Svěřenci akademie reprezentují klub jak v mistrovských soutěžích družstev, aktuálně klub zastupují 4 družstva - družstva babytenisu, mladšího a staršího žactva a družstvo dospělých složené z trenérů a svěřenců akademie, tak i v celorepublikových turnajích.

Výuka tenisu probíhá zábavnou formou, kdy je pro trenéry nejdůležitější, aby se dítě bavilo a naučilo se co nejvíce. Nejedná se tedy pouze o sportovní stránku, ale i o navázání kamarádských vztahů. Dalším důležitým prvkem v tréninkové složce je výuka anglického jazyka, která se provádí u každého tenisty. V letních měsících se pořádají tenisové kempy, v nichž se rozvíjí jak fyzická, tak psychická zdatnost doplněná o spoustu zábavy. Dalším unikátním programem je tenisová školička pro děti od 4 let, která probíhá v měsících květen a červen. V tomto programu si děti mohou bezplatně vyzkoušet, jaké je to být mladým tenistou.

Hlavním cílem trenérů akademie PTA je vychovat ze svých svěřenců především zdatné závodní hráče. U dětí, které se nechtějí tomuto sportu věnovat na závodní úrovni je naší prioritou vštípit malým tenistům a tenistkám lásku ke sportu, potřebu se pravidelně hýbat a poskytnout jim dobrý pohybový základ, ze kterého budou moci v budoucnosti čerpat.

Spolu s otevřením tenisového areálu, který se skládá z 6 antukových kurtů, z nichž 5 kurtů v zimní sezóně kryjí moderní přetlakové haly, byl založen i oficiální tenisový klub TK PTA Kolín, klub registrovaný u Českého tenisového svazu, čímž se stal rovnocenným a konkurenceschopným klubem v České republice. Ve spolupráci s Českým tenisovým svazem jsou pravidelně pořádány turnaje pro závodní hráče ve všech věkových kategoriích, kterých se účastní hráči a hráčky z celé ČR.

Tenisový klub PTA nezapomíná ani na své rekreační hráče, pro ně má v celoročním programu celou řadu amatérským turnajů jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře.

Autor článku: piskačová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM