Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 22. května 2018

Terasy u kulturáku uvidí návštěvníci poprvé v neděli 10. září

Otevření teras za Městským společenským domem se po ukončení jejich celkové rekonstrukce uskuteční v rámci Dnů evropského dědictví. Kolíňáci terasy poprvé uvidí v neděli 10. září od 18 hodin. Slavnostní otevření teras bude spojené s večerní komentovanou prohlídkou radnice od 18.30 hodin.

Terasy u kulturáku uvidí návštěvníci poprvé v neděli 10. září
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 10.9.2017 v 6:00, Aktualizováno: 9.9.2017 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Práce na renovaci několik desetiletí nepřístupných teras začaly loni na podzim. Zanedbané terasy byly vybourány až na jejich konstrukci. Odstraněn byl bazén, upraven terén zahrady a cesty, vznikly nové zelené plochy, vyměněno bylo zábradlí nad železniční tratí, přibylo ochranné průhledné sklo v nerezových rámech a bezpečnostní oplocení dvou sloupů trakčního vedení dráhy. Instalováno bylo nové zahradní osvětlení plochy zahrady i terasy, nové lavičky a odpadkové koše a upraven byl i průchod z restaurace.

Po dokončení oprav by měly být terasy přístupné veřejnosti nejen v pracovní době radnice, ale i večer a o víkendech, což předtím nebylo možné. O terasy se má starat personál restaurace Budvarka, která výměnou získá například možnost provozovat na terasách občerstvení.

„Jasné je, že bude otevřena zahrádka, provozovaná restaurací Budvarka. Terasy by měly být otevřeny po celý den, co vím, tak i v neděli, kdy nebude v provozu ani Městský společenský dům a ani restaurace, odemykat a zamykat by terasy měla v tu dobu městská policie. Co se případných koncertů týká, tak v podzimním programu jsme s nimi nepočítali, ten je hotový a už tam příliš prostoru není. O slavnostním otevření bude hrát partička místních muzikantů, tak si na nich otestujeme, jak moc jejich produkci budou rušit projíždějící vlaky, pokud to bude průchodné, budeme s terasami počítat do jarního případně podzimního programu příštího roku. Umím si tam představit i doprovodné akce velkých projektů typu Kmochův Kolín, Setkání škol, výstavy životního prostředí a podobně,“ prozradil Presu detaily o fungování opravených teras ředitel Městského společenského domu Zdeněk Hejduk.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM