Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. července 2019

Těžko můžeme jen tak přihlížet obchodu s chudobou

V tištěném PRESu č. 4, vycházejícím ve středu 30. ledna, najdete i dopis Daniely Dalecké, reagující na zvěsti o plánováné výstavbě v sousedství Zlaté uličky.

Těžko můžeme jen tak přihlížet obchodu s chudobou
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 30.1.2019 v 7:00, Aktualizováno: 29.1.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Milí Kolíňáci,
obracíme se na každého, komu není jedno, kde a vedle koho žije. V posledních letech aktivity vedení města Kolína jednoznačně vedou ke zviditelňování  všeho krásného, co v Kolíně máme. A teď naprosto lehce může vše padnout.
Všichni jsme jistě uvítali, že naše Zlatá ulička se přes léto opravovala, a že jí můžeme projít, aniž bychom měli zacpaný noc nebo si ve výmolu vymkli kotník. Bohužel, nadále obyvatelé okolních domů neustále řeší hluk, vandalismus, poškozování aut, sprejerství, rozbité výlohy. Zkrátka je jasné, že přilehlá ubytovna do centra města nepatří a její obyvatelé městu dělají ostudu.
A teď nám mají v proluce domů přímo ve Zlaté, v památkové rezervaci, postavit dům se sociálním bydlením vysoký 13,5 metrů a navíc proti všem zásadám regulačního plánu města, který povoluje pouze obnovu zástavby v historické stopě. Dle dochovaných fotografií nikdy v těchto místech taková budova nestála.
Dům se šesti sociálními byty pro nás připravuje spolek Asys Hope. Pomineme to, že v době zakládání měl spolek jednoho člena a jeho účelem je "zaměstnávání a pomoc k sociálnímu začleňování osob znevýhodněných na trhu práce, celková integrace sociálně slabých a vyloučených osob nebo osob ohrožených sociálním vyloučením a podpora osob po výkonu trestu při jejich opětovném začlenění do společnosti".
Dovolím si velmi zpochybnit, že v tuto chvíli jde skutečně o pomoc sociálně slabým lidem. Zejména když se v tuto chvíli čeká na mnohamiliónovou dotaci na vybudování právě tohoto bytového domu. Těžko můžeme jen tak přihlížet takovému obchodu s chudobou.
Slabou útěchou je nám skutečnost, že rada města sice vydala k celé problematice tohoto stavebního povolení negativní stanovisko, ale v této kauze je pouze dotčeným orgánem. 
Žijeme ve světě a v době, kdy mnoho z nás pomoc druhým neodmítá, naopak ji aktivně poskytuje. Ale proč přímo v historickém centru města?!
Odporuje to zdravému rozumu!
Daniela Dalecká (a mnoho dalších)

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM