Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Tichý asfalt v Ovčárecké ulici v Kolíně byl slíben Středočeským krajem, ale plán vázne

Kolínský místostarosta Tomáš Růžička tepe do vedení Středočeského kraje za objížďku Kolínem kvůli opravovanému nadjezdu za Velimí.

Tichý asfalt v Ovčárecké ulici v Kolíně byl slíben Středočeským krajem, ale plán vázne
Křižovatka Ovčárecké ulice s Okružní.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 0.0.0000, Aktualizováno: 31.5.2016 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Na Facebooku napsal: Nerozumím plánování zástupců Středočeského kraje. Na Ovčárecké byl v roce 2011 změřen nadlimitní hluk z pozemní dopravy silnice II. třídy. Od té doby se nic nezměnilo. Technologii, která hluk pomáhá snižovat, nám vlastník komunikace slibuje položit až v okamžiku rekonstrukce rozvodů plynu. A tady jsme u toho plánování. Letos v březnu nám oznámilo RWE, že provede v květnu rekonstrukci rozvodů plynu pod silnicí na Ovčárecké. To byla dobrá zpráva, protože po rekonstrukci může vlastník (kraj) položit „tichý asfalt“ a snížit závadný hluk dotčeným občanům pod platnou normu, kdy účinek pocítí i další lokality. Tady jde totiž o zdraví Zálabáků a tady jsme u toho krajského plánování. Z ničeho nic nám kraj oznamuje bez diskuze, že po silnici II. třídy povede městem objížďku na několik měsíců až do konce roku. Bez diskuze, bez uznání námitek, bez pracovního setkání se rozhoduje zásadní objížďka! Rekonstrukce rozvodů plynu se pod objízdnou trasou jaksi dělat nedá. Připomíná mi to socialistické plánování „o nás bez nás“. Rekonstrukce plynu se odkládá, „tichý asfalt“ nebude. V článku sice pan hejtman hlásí pro řidiče dobrou zprávu, ale Ovčárecká ulice v článku chybí. Pominu-li omyl pana hejtmana, že „tichý asfalt“ nepomáhá ani tak řidičům, jako obyvatelům zatížených lokalit a obcí na trase přetížených středočeských silnic, tak na občany v Ovčárecké ulici jaksi zapomněl.

Požádali jsme mluvčí Středočeského kraje Michaelu Drobnou, aby nám zajistila u vedení kraje komentář k vyjádření kolínského místostarosty. Ve odpovědi však nic není o tichém asfaltu, či o tom, že by bylo možné vést objížďku jinudy: Objížďka je vyvolána rekonstrukcí mostu na I/38 u Velimi, což je investiční akce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Most byl ve stavu, kdy již se nedala příliš rekonstrukce oddalovat (pod mostem vede navíc železniční koridor). Původně zamýšlená objížďka přes Velim je nebezpečná z důvodu železniční přejezdu na základě čehož se na koordinační poradě s ŘSD a Policie ČR rozhodlo o vedení objížďky po nejbližší kapacitní silnici – tj. II/125. Původně jsme chtěli využít při objížďce delší úsek D11, ale s tím nesouhlasilo Ministerstvo dopravy ČR z důvodů mýtných bran. Za bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích je zodpovědná Policie ČR, která s navrženým řešením souhlasila. Kolín se bránil odvoláním, což běží ve správním řízením a do výsledku rozhodnutí nelze příliš komentovat.

Tichý asfalt v Ovčárecké ulici v Kolíně byl slíben Středočeským krajem, ale plán vázne
Foto: Archiv KP

Až později mluvčí kraje doplnila svou odpověď. „ V čase objížďky tam (Ovčárecká ulice) tichý asfalt dělat nelze, ale je domluveno s ŘSD, že až se opraví most, tichý asfalt se v Ovčárecké ulici položí,“ napsala Michaela Drobná.

Autor článku: Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM