Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 17. října 2019

TPCA pracuje v osmihodinovkách

Od úterý 6. prosince začala automobilka TPCA s osmihodinovými směnami. Rozhodlo se tak již na konci dubna s podporou všech tří odborových organizací.

TPCA pracuje v osmihodinovkách
Jedním z míst, kde díky automatizaci dojde ke snížení ergonomické zátěže zaměstnanců, je svařovna. Foto: TPCA
 
Publikováno: 19.12.2016 v 6:00, Aktualizováno: 16.12.2016 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

„Hlavním motivem pro tuto změnu bylo pro nás snížení zátěže našich zaměstnanců. Téměř tisíc z nich u nás pracuje celých deset let a chceme, aby u nás pracovali i nadále. Zkrácením pracovní doby z dosavadních ´desítek´ snížíme délku zátěže a rozdělíme ji do více dní. Nyní výroba pojede od pondělí do pátku po pět dní v týdnu. Zavedením ranní a odpolední směny namísto současné denní a noční se také výrazně eliminuje práce v noci,“ řekl mluvčí automobilky Marek Hovorka. Pro automobilku znamená tato změna vyšší náklady. Musí přijmout další směnu údržbářů, protože v souvislosti se změnou směnného provozu přechází kompletní údržba v TPCA na nepřetržitý provoz. „Rovněž jsme museli vybudovat nové parkoviště pro 600 automobilů, abychom zajistili dostatek míst pro zaměstnance v blízkosti vchodu do továrny při střídání směn,“ vysvětlil Hovorka.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM