Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Tři varianty parkování v prostoru za vlakovým nádražím

Už více než dva roky se v Kolíně mluví o novém podchodu pod vlakovým nádražím, ústícím až do Starokolínské ulice a současném vybudování velkokapacitního parkoviště tamtéž.

Tři varianty parkování v prostoru za vlakovým nádražím
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 5.12.2018 v 7:00, Aktualizováno: 4.12.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Toto plánované řešení by potěšilo řidiče, kteří si každodenně zoufají nad nedostatkem parkovacích míst v lokalitě kolem nádraží. Ti by jednak na novém parkovišti bezproblémově našli volné místo a nejen to, vůbec by totiž nemuseli zajíždět do frekventované lokality před nádražím, protože by se na nové parkoviště dostali sjezdem přímo z Nového mostu. Zatímco Správa železniční dopravní cesty vybudování podchodu odsouhlasila, kolínská radnice řeší, jak bude budoucí parkování ve Starokolínské ulici vypadat. Momentálně jsou zvažovány tři možné varianty. Podle té první by parkoviště o kapacitě cca 130 míst vzniklo na pozemcích patřících Českým přístavům, které by si od nich radnice dlouhodobě pronajala. Druhá, asi nejpřekvapivější varianta pracuje s výstavbou parkovacího domu na pozemku vedle skateparku pod sjezdem z Nového mostu, tedy na ploše, která je v posledních letech nárazově využívána cirkusy či pouťovými atrakcemi během posvícení. Třetí možností je vybudování potřebných parkovacích míst na pozemcích přilehlých ke Starokolínské ulici. Ať bude zvolena kterákoliv ze tří variant, je na její vybudování dostatek času - podchod pod nádražím bude totiž hotový nejdříve v roce 2021.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM