Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. listopadu 2017

Týmová soutěž atletů a atletek vyvrcholí v neděli 7. září v Kolíně

Ačkoli je atletika individuální sport, v Česku mají klání družstev dlouhou, už takřka 60letou tradici. Zakončení nejvyšší týmové soutěže v podobě samostatného mistrovství republiky, které v neděli 7. září (od 10:45) poprvé přivítá Kolín, je tu pak od roku 2000. Favority jsou opět muži Dukly a ženy USK.

Týmová soutěž atletů a atletek vyvrcholí v neděli 7. září v Kolíně
 
Publikováno: 6.9.2014 v 9:00, Aktualizováno: 5.9.2014 v 9:00
Rubrika: Sport

Obě družstva ovládla před rokem šampionát v Novém Městě nad Metují a vzhledem k síle jejich kádrů se dá očekávat podobný průběh i tentokrát. Členové armádního a členky univerzitního klubu tvoří páteř dospělé reprezentace a v minulosti vždy pomáhali svým družstvům v boji o mistrovský titul. Bylo tomu tak i loni, kdy třeba Denisa Rosolová (USK) absolvovala dálku, krátké překážky a obě štafety, Pavel Maslák (Dukla) zase 100, 200 a 4x100 metrů. Čtvrtá z „Evropy“ by neměla chybět ani tentokrát, přestože v pátek ještě poběží finále Diamantové ligy v Bruselu. Za Duklu budou v akci kupříkladu bronzový z Curychu Jan Kudlička nebo další „bramborový“ z ME Jaroslav Bába.

Koho očekávat v boji o medaile? Mezi ženami zcela určitě před rokem stříbrný brněnský Olymp, jeho pražský jmenovec pak obhajuje bronz. Před rokem byla velmi vyrovnaná situace od čtvrtého do šestého místa, které obsadily pardubická Hvězda, Kolín a Kladno – a minimální rozdíly panovaly i letos ve dvou extraligových kolech. V mužské části šampionátu se za Duklou jeví nejsilněji obhájce stříbra, brněnská Univerzita, „papírově“ čeká složitější boj loni bronzovou Hvězdu Pardubice, na niž by se měly tlačit zejména pražská Slavia a Kladno. Pochopitelně ale nelze vyloučit překvapení, a to i v podobě některého z vítězů prvoligových skupin, jehož výsledky jen těžko porovnáme s těmi z nejvyšší soutěže.

Pořadatelé lákají místní publikum na atlety oblékající domácí dres. Na oficiálním plakátu MČR tak nechybí finalistka kladiva na mistrovství Evropy Kateřina Šafránková, v Curychu rovněž reprezentující oštěpařka Petra Andrejsková, která se o minulém víkendu blýskla rekordem šampionátu do 22 let, dále semifinalistka juniorského MS v Eugene na čtvrtce Helena Jiranová a další čerstvý mistr republiky kategorie „22“, výškař Matyáš Dalecký.

Více informací k mistrovství ČR družstev mužů a žen přímo na webu MČR - http://mcr-kolin-20142.webnode.cz/.

Autor článku: Michal Procházka
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řepařská drážka připravuje depoČeská města mají zájem o kolínskou klíčenkuKalvárie s opravami Ovčárecké ulice se protáhne až do roku 2018Tvary a zrcadlení Davida Houdka
Kalendář akcí: Listopad
Po
 
20
Út
 
Čt
30
3
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Prodej (4 inzerátů)
Seznámení (6 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM