Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 26. března 2019

U Starého Kolína hořela 9. srpna ráno loděnice ve Veletově, nic se nepodařilo zachránit

V úterý 9. srpna v krátce po třetí hodině ranní byl ohlášen na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje požár loděnice Veletov u Starého Kolína. K němu vyjeli profesionální hasiči z Kolína a Kutné Hory, HZSP Parama, dobrovolníci Starý Kolín, Týnec nad Labem, Nové Dvory a Plaňany. Po příjezdu první jednotky na místo vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu, jednalo se o starší celodřevěnou přízemní budovu 30 x 5 metrů ve třetí fázi hoření.

U Starého Kolína hořela 9. srpna ráno loděnice ve Veletově, nic se nepodařilo zachránit
Foto: HZS Středočeského kraje
 
Publikováno: 9.8.2016 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

"Byla celá v plamenech, uvnitř se nacházely lodě, rafty, přívěsy a další vybavení a věci vodáků. „Hasiči nasadili 4 útočné C proudy, z objektu byly vyneseny dvě 5 kg a jedna 2 kg propanbutanové láhve,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. V 5.22 hodin se podařilo požár likvidovat. Celý zásah proběhl bez zranění.

Na místě se sešel vyšetřovatel s experty Technického ústavu požární ochrany a s policejním kynologem se psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Předběžná škoda byla odhadnuta na 2,5 milionů Kč , z toho lodě měly cenu půl milionu korun. Uchránit se nepodařilo nic.

U Starého Kolína hořela 9. srpna ráno loděnice ve Veletově, nic se nepodařilo zachránit
Foto: HZS Středočeského kraje

Jedna obyvatelka Starého Kolína nám později napsala, že loděnice shořela zřejmě úmyslným zaviněním. „Vodákům shořelo veškeré vybavení, včetně lodí, osobní věci, vybavení loděnice.... škoda za 2,5 milionu korun. Po zveřejnění fotek na Facebooku se okamžitě začali ozývat lidé s nabídkou pomoci a ptali se, kam mohou přispět. Okamžitě, během 10 minut jsem domluvila spolupráci s Hanou Morovou z projektu Otevřená ulice, které se nápad zalíbil a dnes, 10.8., bude u chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně umístěna kasička, kam všichni, kdo chtějí pomoci, mohou přispět. Bude i s fotografiemi z místa činu umístěna na stánku Farní charity Kolín. FB skupiny Můj Kolín, Máme rádi Kolín a Máme rádi Starý Kolín akci propagují na svých stránkách.... Svět je ještě v pořádku.“

Autor článku: Jiří Červín, HZS
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM