Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Ústavní soud se zastal policisty z Kolína s pověstí rebela, Virgala je zase ve hře

Jak napsal webový deník Novinky.cz, justice se bude muset znovu zabývat propuštěním bývalého policisty Jana Virgaly (z Kolína - pozn. meč). Muž totiž uspěl u Ústavního soudu (ÚS), který vyhověl jeho stížnosti.

Ústavní soud se zastal policisty z Kolína s pověstí rebela, Virgala je zase ve hře
 
Publikováno: 18.6.2014 v 12:00, Aktualizováno: 17.6.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Virgala v ní tvrdil, že svůj odchod od policie neoznámil po konfliktu s nadřízeným zákonným způsobem, a proto není ukončení poměru platné. Případ se tak vrací k Nejvyššímu správnímu soudu. Jmenovaný pracoval jako detektiv protikorupční police, později jako řadový policista a šéf obvodního oddělení v Kostelci nad Černými lesy. Vysloužil si pověst rebela, jeho jméno se skloňovalo při tom, když chytl opilého kolínského policejního důstojníka, upozorňoval na údajné nesrovnalosti při zacházení s pokutovými bloky a při fungování pultu centrální ochrany v Kolíně.

V lednu 2009 sepsal po hádce s nadřízeným při bezpečnostním školení písemný záznam, v němž dal najevo úmysl odejít po 28 letech od policie. Musel odevzdat klíče od auta, pistoli bez zásobníku a nábojů nechal uložit. "Odevzdal jsem jenom služební průkaz, a to jako přílohu k úřednímu záznamu," potvrdil Presu Jan Virgala. Nadřízení jeho služební poměr okamžitě ukončili, což ale Virgala napadl žalobou s tím, že odchod neoznámil zákonným způsobem pověřenému funkcionáři. Dokument prý sepsal v afektu kvůli vyhroceným vztahům na pracovišti.

„Pokud určitá písemnost, která má mít právní následky, má být doručována způsobem, který zákon stanoví, nějakému služebnímu funkcionáři, tak to nesmí být kdokoli. Nemůže to být libovolný způsob doručení, ale jen takový, který zákon předpokládá,“ dal stížnosti za pravdu senát v čele se soudcem zpravodajem Jaroslavem Fenykem. „ÚS zdůraznil, že služební poměr policisty vznikající a v posuzovaném případě i zanikající rozhodnutím jako mocenským aktem příslušného služebního funkcionáře je svojí povahou veřejnoprávním, a výrazně se tak odlišuje od poměru pracovního, který je naopak poměrem soukromoprávním,“ dodala mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.

Daleko více i o minulosti Jana Virgaly se dočtete v 25. čísle týdeníku Kolínsky Pres, který vyjde 24. června.

Autor článku: Novinky.cz
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM