Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 12. listopadu 2019

Uzavírka třídvorské výpadovky bude o 3 týdny delší

Rekonstrukce frekventované silnice z Kolína do Tří Dvorů výrazně komplikuje dopravu ve východní části Kolína už dlouhé dva měsíce, od poloviny srpna, kdy došlo k její obousměrné úplné uzavírce.

Uzavírka třídvorské výpadovky bude o 3 týdny delší
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 26.10.2019 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Ti, kdo se upínali k polovině listopadu jako k termínu, kdy bude silnice otevřena, ale budou zklamáni - uzavírka bude totiž o 3 týdny delší a řidiči budou po dlouhé objížďce jezdit až do 8. prosince.
Akce, kterou naplánoval a provádí majitel silnice, Středočeský kraj, pomalu nabývá charakteru grotesky. Připomeňme, že k opravě silnice mělo původně dojít už letos v dubnu, pouhé dva dny před začátkem prací ale investor akce, Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, rekonstrukci odložila.
Zatímco na jaře mělo být součástí rekonstrukce i vybudování nového kruhového objezdu, skrz který budou v budoucnu auta vjíždět do nové nákupní zóny u Tří Dvor, v polovině srpna se na silnici začalo nepochopitelně pracovat s tím, že součástí povolené uzavírky stavba "kruháku" není. Aniž by to bylo výslovně konstatováno, znamenalo to, že v budoucnu by kvůli stavbě kruhového objezdu stejná silnice musela být uzavřena znovu.
V říjnu, tedy v polovině původního termínu trvání rekonstrukce silnice, si investor svůj srpnový postoj rozmyslel a přišel s tím, že kruhový objezd bude přece jen vybudován již nyní, ale prodlouží se kvůli tomu uzavírka silnice o měsíc. Po intervenci kolínské radnice, která k celé záležitosti přišla "jako slepý k houslím" (jde o akci projektovanou, naplánovanou a financovanou Středočeským krajem), se sice podařilo délku uzavírku "usmlouvat" o týden kratší, tedy třítýdenní místo měsíční, i tak ale mají řidičí až do 8. prosince o komplikace postaráno.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM