Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

V diskuzi se sešlo devět kandidátů na starostu a žena z jiné planety

Jedinou možnost, jak vidět pohromadě všech deset lídrů uskupení, soupeřících v kolínských komunálních volbách, paradoxně nabídl "soukromý podnik" Honzy Navrátila.

V diskuzi se sešlo devět kandidátů na starostu a žena z jiné planety
Helena Ociepková a Honza Navrátil.Foto: František Stráník
 
Publikováno: 4.10.2018 v 7:00, Aktualizováno: 3.10.2018 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Novinář a moderátor rádia Kiss, známý též jako spoluautor cyklu videoreportáží „Kolín žije“, si pronajal sál v CEROPu, zařídil přímý videopřenos přenášený na internet a pozval všech deset "jedniček" kandidujících uskupení. Jednotliví kandidáti na starostovský post měli možnost přivést si na pódium i jednoho spolukandidáta, což využilo sedm z deseti pozvaných.
Aby byla debata zvládnutelná a co do času pro jednotlivá uskupení spravedlivá, stanovil Navrátil pro její průběh striktní podmínky. Jednotliví lídři na sebe nemohli navzájem reagovat, všichni dostávali postupně stejné otázky, na odpověď měli vždy vyhrazen časový limit (minutu) a odpovídali i ve stejném pořadí, jen s tím rozdílem, že u liché otázky začínal odpovídat kadidát z levé strany stolu a pokračovalo se ve směru hodinových ručiček, zatímco u otázek sudých diskutující odpovídali v opačném pořadí.
Zájem o debatu byl velký. Nejen že dorazilo všech deset lídrů, ale v sále CEROPu byla už dlouho před zahájením obsazena všechna divácká místa k sezení, takže další skupina příchozích poslouchala vestoje a nemalý počet diváků se při pohledu na narvaný sál otočil a odešel. Debatu ale šlo poslouchat z pohodlí domova, jak v přímém přenosu na internetu, tak kdykoliv později v celé její délce ze záznamu.
Asi nejpřekvapivějším zjištěním, které si nezaujatý posluchač z debaty odnesl, byla podobnost odpovědí většiny lídrů na kladené otázky, týkající se jejich návrhů na řešení dluhu města, směřování investic, dopravní situaci ve městě či kriminalitu. Zatímco město je polepené plakáty s radikálními volebními slogany a tiskovinami, slibujícími přinejmenším "modré z nebe" a okamžitá řešení všech neduhů ve městě, v debatě se jen málokdy stalo, že by někdo přišel s návrhem výrazně vybočujícím z představ ostatních debatujících. Několikrát dokonce došlo i ke komické situaci, kdy už šestý či sedmý v pořadí odpovídajících prohlásil, že to má těžké, protože všechno důležité už řekli jeho "předřečníci" z konkurenčních stran...
O oživení v sále se tak spolehlivě starala jen Helena Ociepková, lídr nejmenší, čtyřčlenné kandidátky nazvané "Zvíře není věc". Ta bezelstně přiznala, že nejenže její uskupení nemá svou webovou stránku ani žádné předvolební materiály, ale že dokonce nemá ani volební program, čímž část nevěřícně se uchechtávajícího publika přivedla k jedovatým poznámkám, zda časy, kdy byly ženy zbaveny volebního práva, neměly něco do sebe.
A jaké jednotlivé nápady, pronesené na pódiu, utkvěly posluchačům v uších? Lídří ANO se razantně postavili proti myšlence postavit v Kolíně parkovací dům a za zbytečnou považují i rekonstrukci Pražské ulice. Sdružení Kolíňáci by zřídilo školní autobusy, nejprve pro děti z příměstských čtvrtí a z lokality u Spálenky. Změna pro Kolín nadnesla myšlenku rezidentního parkování na sídlišti v rámci Chytrého Kolína. ODS ohlásila záměr snížit ve městě daň z nemovitosti a poplatky pro podnikatele. Komunisté nevěří statistikám, podle nichž v Kolíně poklesla kriminalita. TOP 09 by umožnilo používat Kolínskou klíčenku i dospělým a podle Heleny Ociepkové bylo nejzbytečnější investicí v Kolíně postavení obchodního centra Futurum.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM