Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 22. října 2017

V Kolíně byly instalovány tzv. Schránky důvěry, zatím na pěti místech, příští rok budou přidány

V rámci projektu Bezpečný Kolín a preventivní okrskové služby byly Městskou policií Kolín na území města obnoveny tzv. Schránky důvěry. Jak na www.mukolin.cz ředitel Městské policie Kolín Viktor Prokeš popsal, v první fázi bylo umístěno schránek pět, do každého okrsku jedna schránka. Na každé schránce je kromě jejího označení uveden taktéž kontakt na příslušného okrskového strážníka, na kterého se mohou občané v rámci okrsku obrátit.

V Kolíně byly instalovány tzv. Schránky důvěry, zatím na pěti místech, příští rok budou přidány
 
Publikováno: 16.10.2014 v 6:00, Aktualizováno: 15.10.2014 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Schránky jsou umístěny: na zdi Kolínského zámku vlevo od vjezdu na parkoviště zámku v ulici Sokolská, Kolín II, u vchodu do lékárny v "šestnáctipatráku" v ulici Tyršova č.p. 976, Kolín II, u vchodu do budovy polikliniky v ulici Smetanova č.p. 764, Kolín IV, na zdi jednoho z "Tatra domů" u vchodu č.p. 397 v ulici Ovčárecká, Kolín V a na zdi městského domu č.p. 1000 v ulici Antonína Kaliny, Kolín V.

Jednou z činností okrskové služby Městské policie Kolín je vyjímání obsahu schránek důvěry a jejich další zpracování. Do těchto schránek mohou občané vhazovat nalezené předměty, jako jsou například peněženky, pouzdra na doklady, klíče, platební karty, alba na fotografie a další předměty osobní potřeby. Někteří občané, kteří s městskou policií chtějí komunikovat anonymně, mohou do schránek vhazovat dopisy, ve kterých žádají městskou policii o pomoc nebo chtějí upozornit na nedostatky v okolí svého bydliště.
Okrskoví strážníci budou schránky důvěry vyjímat několikrát v týdnu a s obsahem bude naloženo dle platných zákonných norem. Taktéž podněty připomínky zpracuje městská policie sama, popřípadě je předá příslušným orgánům obce nebo veřejné moci.

Upozorňujeme na to, že podle novely občanského zákoníku z roku 2014 zákon nařizuje nálezcům, aby nalezenou věc sami předali přímo majiteli, pokud je na ní uvedena adresa. "Nálezce má primárně povinnost vydat nalezenou věc vlastníkovi nebo tomu, kdo ji ztratil, pokud je z okolností poznat, komu má být věc vrácena," stojí v novelizované verzi občanského zákoníku.

V první polovině příštího roku budou schránky důvěry umístěny v počtu tři kusy pro každý okrsek. "Věříme, že umístění schránek důvěry přispěje k lepší spolupráci a komunikaci obce, městské policie a občanů žijících ve městě," doufá kolínská radnice.

Autor článku: www.mukolin.cz, Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Drozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlně
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM