Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

V Kolíně přibyly další nealko lokality, jde o okolí Kauflandu a parčíku na Zálabí

Kolínští zastupitelé 23. června přijali návrh na doplnění protialkoholní vyhlášky z roku 2011. Nově vzniklá Obecně závazná vyhláška č. 4/2014 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství připojila k již stávajícím zónám oblast okolo supermarketu Kaufland na kraji sídliště a rozšířila bezalkoholovou lokalitu zálabského parčíku u mateřské školy a jeslí ohraničenou ulicemi Chelčického, Štítného a Veltrubská a nově i Brankovickou a Podskalskou ulicí.

V Kolíně přibyly další nealko lokality, jde o okolí Kauflandu a parčíku na Zálabí
 
Publikováno: 4.7.2014 v 6:00, Aktualizováno: 3.7.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Ředitel Městské policie Kolín Viktor Prokeš si protialkoholní vyhlášku pochvaluje. "Je účinným nástrojem k potírání nešvaru, kterým je narušován veřejný pořádek. Nejde však zdaleka jen o konzumaci alkoholických nápojů na veřejnosti. Takové osoby, často pod vlivem alkoholu, se v drtivé většině dopouštějí i dalšího, s tím souvisejícího přestupkového jednání. Jedná se o znečišťování veřejného prostranství močí, odpadky a obaly od alkoholu, buzení veřejného pohoršení, které dopadá nejvíce na děti a v neposlední řadě i poškozování veřejného a soukromého majetku. Dokladem je, že městská policie od začátku roku 2014 pro porušení povinností plynoucích z této vyhlášky řešila již bezmála 300 osob.

Lokality, kde nejčastěji dochází k takovému jednání, jsou Komenského park, lokalita vlakového a autobusového nádraží, park u školky v Chelčického ulici a autobusové zastávky obecně. Shrnuto, vyhláška umožňuje strážníkům postihovat již samotnou konzumaci alkoholu na veřejnosti, což před jejím přijetím nebylo možné. Postihovat šlo až výše uvedené související přestupkové jednání. Tudíž přijetí vyhlášky a dnes i její rozšíření vnímáme velmi pozitivně a v naší činnosti hraje významnou úlohu," uvedl Viktor Prokeš.

Strážníci městské policie mohou řešit porušení vyhlášky domluvou nebo blokovou pokutou do výše jednoho tisíce korun.

Aktuálně platné bezalkoholové zóny:

1. Autobusové zastávky ve městě Kolín.

2. Lokalita Náměstí Republiky vymezená ulicemi: Tyršova, Pražská a Politických vězňů.

3. Lokalita Jiráskovo náměstí vymezená ulicemi: Antonína Kaliny, Mlýnská a Veltrubská.

4. Lokalita Kollárovo náměstí vymezená ulicemi: Nad Zastávkou a Sluneční.

5. Lokalita Komenského parku, divadla, nové polikliniky, kina a okolí vymezená ulicemi: Politických vězňů, Kutnohorská, U Křižovatky a Zahradní.

6. Lokalita parčíku u mateřské školy, městských Jeslí a prostranství okolí křižovatky, vymezená ulicemi: Chelčického, Štítného, Veltrubská, Brankovická a Podskalská.

7. Lokalita vlakového, autobusového nádraží a obchodního centra Futurum vymezená ulicemi: Rorejcova, Dukelských hrdinů a Pod Hroby.

8. Lokalita TESCO a OBI vymezená ulicemi: Na Pustině, 5. května a V Kasárnách.

9. Lokalita V Opletkách (Penny market) vymezená ulicemi: V Opletkách a Jaselská.

10. Lokalita okolí základní a mateřské školy a penzionu pro důchodce vymezená ulicemi: Dělnická, Bezručova, V Břízách, Fügnerova a Slovenská.

11. Lokalita parčíku u nemocnice vymezená ulicemi: Žižkova a U Nemocnice.

12. Lokalita dětského hřiště, Kauflandu, Penny a parkoviště vymezená ulicemi: Benešova, Masarykova, Rimavské Soboty a U Nemocnice.

Pánové Tomáš Růžička a Leo Vostrý varují alkoholiky před novým opatřením.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali bodyHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM