Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

V Kolíně se ve čtvrtek uskuteční besedy s vojákem a spisovatelem Pavlem Stehlíkem

Knihkupectví Kosmas v Kolíně (Pražská 947) a Městská knihovna v Kolíně, (Husova 69 - přednášková síň) zvou na autogramiádu a následně na besedu s praporčíkem Pavlem Stehlíkem, které se konají ve čtvrtek 27. listopadu od 15.30 hodin v knihkupectví Kosmas a od 17.30 hodin v Městské knihovně. Na akce jsou především zváni profesionální vojáci Armády ČR, bývalí vojáci z povolání, členové Klubu vojenské historie a ostatní zájemci o českou armádu.

V Kolíně se ve čtvrtek uskuteční besedy s vojákem a spisovatelem Pavlem Stehlíkem
 
Publikováno: 26.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 25.11.2014 v 8:00
Rubrika: Kultura

Kolínský rodák ze Sendražic je autorem knihy Do temnoty, o níž se asi bude nejvíce mluvit. Jak praví pozvánka, kniha přináší "silný příběh profesionálního vojáka, ale také obyčejného chlapa, který se rozhodne po ukončení studií jít na vojnu, do základního výcviku a po jeho absolvování, pokračovat v povolání profesionálního vojáka". Popis výcviku a výchovy tohoto mladého člověka v ´profesionála´ obsahuje první část knihy a zahrnuje časový úsek od října 2005 do února 2010, kdy Pavel Stehlík je odvelen na vojenskou misi do, jak on říká do "AFU".

Autentičnost vyprávění a styl tvorby uvedeného autora dokáže čtenáře okamžitě překvapit a vtáhnout do druhé části literárně zpracovaných vzpomínek, prožitku. Jde o drsně popisované zážitky a vzpomínky na nasazení v prostředí, které on sám trefně přirovnává k středověku, ale také na prostředí kamarádství, profesionality a pokory. Třetí část publikace popisuje boj Pavla Stehlíka, který byl v mnohém ještě složitější a těžší. Po jeho návratu z "AFU", těžce onemocní a nastává dvouměsíční boj o holý život. V lednu 2011 začíná po několika operacích další zápas o návrat do plnohodnotného života profesionálního vojáka armády České republiky, který se uskutečňuje již v červnu, téhož roku.

"Nemám rád, když obchodní zástupce jakéhokoli nakladatelství tvrdí, že ta či ona knížka je bestsellerem, bez které nemohu být, natož čtenáři. Vím, že mnohdy se jedná o marketinkový trik nemající nic společného s kvalitou publikace. Jenže u knihy "Do temnoty", jsem musel přiznat, že zástupce Computer Presu má pravdu. Kolínský rodák Pavel Stehlík napsal silnou knihu, rovnající se světovým dílům s problematikou války, té současné s terorismem. Knížku, když byla vydána, jsem četl celý den až do rána druhého dne. Přiznám se, že všechny tři části, pro svoji emotivnost a pravdivost na mne hodně zapůsobily a já jsem si přál, tohoto silného, ale i obyčejného chlapa - vojáka poznat. Věřím, že jeho dílo ocení i jiní, další čtenáři a budou mít chuť přijít na autogramiádu či pozdější besedu v Městské knihovně Kolín, na kterou se těším," řekl Petr Král z knihkupectví Kosmas.

V Kolíně se ve čtvrtek uskuteční besedy s vojákem a spisovatelem Pavlem Stehlíkem
Pavel Stehlík.
Foto: www.metro.cz

Je nutné dodat, že ve stejný den, kdy se uskuteční besedy, bude praporčík Pavel Stehlík od 14.30 hodin také přijat starostou města Kolína Vítem Rakušanem v obřadní síni Městského úřadu, tedy v místě, kde jsou vyznamenáváni, každý rok v září, profesionální vojáci a členové Aktivních záloh Armády ČR čestnou medailí Václava Morávka, rovněž kolínského rodáka a hrdinu, který nasadil svůj život v boji proti fašistickým okupantům.

Autor článku: Redakce KP
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Tisíce hlídek Františka Urbánka Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlObyvatel sídliště se město ptá dotazníkemDoktoři se chopí elektrických kytar
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM