Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 22. července 2019

V Kolíně vzniká dalších devět podzemních kontejnerů

V dalších devíti lokalitách Kolína budou již brzy uvedeny do provozu podzemní kontejnery na tříděný odpad.

V Kolíně vzniká dalších devět podzemních kontejnerů
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 4.9.2018 v 7:00, Aktualizováno: 3.9.2018 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Najdeme je v ulicích Brankovické, Bachmačské, Oldřišské, Polepské, Tisovecké, U Borku, Kutnohorské, Rubešově a na Riegrově náměstí. Podle informace z kolínské radnice jde o postupnou etapovou výstavbu a první dokončené kontejnery budou připraveny do provozu koncem září. Tato místa na separovaný odpad budou stejného typu a konstrukce, jaké v Kolíně dobře známe například z náměstí Republiky. Náklady na jejich výstavbu z větší části pokryje dotace z Ministerstva životního prostředí ČR. Zakázku za zhruba 8 miliónů korun provádí AVE Kolín.
Podzemní kontejnery na papír, plasty a sklo nahrazují tzv. hnízda barevných plastových kontejnerů na separovaný odpad, která velkou parádu v ulicích nikdy nedělaly. Jejich objem byl navíc malý a často byly přeplňovány. Prvních sedm podzemních kontejnerů pořízených z dotačních peněz sloužilo v Kolíně od září roku 2015. Vypadaly dobře, lidem činily potíže pouze úzké vhazovací komíny, ale časem si zvykli.
O následném budování dalších podzemních kontejnerů (kromě výše vyjmenovaných) se v Kolíně neuvažuje i z toho důvodu, že umístit pod zem sadu tří velkoobjemových kontejnerů s kapacitou tři kubíky je možné jen v některých lokalitách.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM