Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. září 2017

V Kolíně začínají farmářské trhy. Budou ob týden, první se koná v pátek 6. března

Město Kolín bude v letošním roce pravidelně organizovat na Karlově náměstí každý druhý pátek farmářské trhy. Ten první už tento pátek 6. března. Vojtěchu Kloučkovi, který má jako zástupce radnice trhy na starosti, jsme položili několik otázek.

V Kolíně začínají farmářské trhy. Budou ob týden, první se koná v pátek 6. března
 
Publikováno: 5.3.2015 v 6:00, Aktualizováno: 3.3.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Minulý rok nebyl v Kolíně jediný farmářský trh a nyní se počítá se stánkovým prodejem farmářských produktů každých čtrnáct dní. Čemu toto otevření Kolína farmářskému zboží připsat? Proč budou trhy právě v pátek a proč jednou za 14 dní?

Vloni byl schválen nový tržní řád platný od 1. června 2014. Poté byl Kmochův Kolín, letní prázdniny, Česká bašta, Tradiční řemeslný jarmark atd. Obnovením trhu vyhovíme přáním občanů. Na webu města proběhla anketa, zda trhy ve všední den nebo o víkendu, vyhrál všední den. V pátek náměstí navštěvuje asi nejvíc občanů. Podle mne trh jedenkrát za měsíc je dostačující, snažím se, aby byl spokojen jak občan tak prodávající.

Jaká je filozofie farmářských trhů pořádaných v Kolíně? Mělo by jít o podporu domácích pěstitelů a prvovýrobců potravin, plus společenskou hodovní událost s přímým prodejem teplého občerstvení?

První farmářský trh jsme organizovali ve spolupráci s Ing. Novotným - vedoucím tehdejšího oddělení Ministerstva zemědělství - Agentury pro zemědělství a venkov - pobočka Kolín. Snažili jsme se dát prostor hlavně místním zpracovatelům, oni o to většinou neměli zájem. Dnes se snažím dávat prostor zpracovatelům, které znám z předchozích akcí nebo jsou doporučeni od někoho důvěryhodného, zároveň spolupracujeme s webtržištěm. Podpora místní produkce je prioritou, ale dáváme prostor i například holandským nebo slovenským sýrům, maďarským klobásám a salátům. Ano, teplé občerstvení bude.

Kolik prodejců a jaké budete na farmářské trhy zvát?

Bylo osloveno celkem 36 prodejců, zatím potvrdilo 21 prodejců.

Půjde o farmáře z našeho regionu?

Z Kolínska zde bude zelárna ze Starého Kolína, občerstvení z Vítězova a jablka z Tuchoraze, bohužel nebude med z Veletova.

Jaký sortiment potravin bude ke koupi?

Ke koupi bude zdravá výživa, maďarské delikatesy, koření, pekařské výrobky, dřevěné výrobky do kuchyně, masné výrobky, sýry, koše a stoličky, Krakonošovy dobroty, rakytníkové výrobky, trdelník, obalované oříšky atd. Možná bude cibule z Velimi, jednám s Poděbradskou mlékárnou.

Kdy bude první letošní farmářský trh?

První trh bude 6. března, další 20. března a dále každý sudý pátek, tedy mimo 1. května, 12. června a letních prázdnin.

Budete konání trhů oznamovat na plakátovacích plochách?

Plakáty budou na první a druhý trh, pak bude zveřejněno na webu a facebooku města. Na závěr bych chtěl upozornit, že na Karlově je trh každodenní - ovoce, zelenina, sadba, stromky, zboží týkající se svátků, za pár dnů to budou Velikonoce atd.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulkuFotbalisté FK Kolín doma ani na třetí pokus neuspěli
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM