Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 25. srpna 2019

V kolínské nemocnici otevřeli první miniknihovny

Již delší dobu Městská knihovna Kolín uvažuje o zřízení tzv. miniknihoven, známých také jako knihobudky, přírodní či venkovní knihovny, pojízdné nebo malé knihovny atp. V tuto chvíli probíhá fáze vytipovávání přesných míst, kde budou miniknihovny umístěny, získávání povolení a další potřebné náležitosti.

V kolínské nemocnici otevřeli první miniknihovny
Miniknihovna na dětském oddělení kolínské nemocnice. Foto: Pavel Kárník
 
Publikováno: 30.8.2016 v 6:00, Aktualizováno: 26.8.2016 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

První z nich slavnostně uvedla do provozu ve středu 24. srpna v prostorách Oblastní nemocnice Kolín nad tamní recepcí. "Prozatím budou v nemocnici umístěny 3 – na dětském oddělení, na interně a nad recepcí. V těchto knihovničkách najdou návštěvníci nemocnice knihy, které jim mohou zkrátit čekání na ošetření nebo zpestřit chvíle při delším pobytu v nemocnici. Jsou označeny samolepkou s logem knihovny a nápisem Prohlížej, sdílej, ochraňuj. Kdokoliv si může takto označenou knihu vypůjčit a číst ji – pokud ji nestihne přečíst, může si knihu odnést i domů.

Knihy budeme postupně doplňovat a zde je šance i pro vás – pokud máte doma knihy, které již nepotřebujete a myslíte si, že by o ně ostatní mohli mít zájem, doneste je buď přímo do miniknihovny v nemocnici nebo do některého z oddělení kolínské knihovny (ve městě i na sídlišti),“ sdělil ředitel knihovny Pavel Kárník.

Knihy budou rovněž následně označeny a dány dále k dispozici všem, kteří o ně projeví zájem. Tato služba je bezplatná – v knihovně budou mít radost, pokud knihy pomohou zpříjemnit pobyt v nemocnici i jinde.

Autor článku: MěÚ Kolín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM