Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 22. května 2018

V Malíně postaví přes noc lávku

V místech momentálně zbouraného nadjezdu nad železniční tratí v Malíně, který je jedinou spojnicí této okrajové části Kutné Hory s městem pro automobily i pěší, vznikne lávka pro chodce.

V Malíně postaví přes noc lávku
Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 11.9.2017 v 12:00, Aktualizováno: 10.9.2017 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Mobilní mostek vyroste v noci v úterý 12. září během několika málo hodin a po dokončení přístupů by měl být otevřen 15. září. Původně lávka vůbec nebyla v plánu: „S vybudováním lávky se nikdy nepočítalo ani nepočítá, předpokládaná cena se pohybuje kolem 15 až 20 miliónů, což je vysoká investice, kterou si nemůžeme dovolit,“ uvedla před započetím demolice nadjezdu Martina Vápeníková, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic. Jak se ale dalo čekat, po zahájení přestavby nadjezdu si obyvatelé cestu k nádraží i do města zkracují přecházením přes koleje, protože tato nebezpečná zkratka je mnohem rychlejší než jízda po půlhodinové objížďce. Ještě na další rok naplánovaná přestavba malínského nadjezdu má značný dopad i na dopravu v okolí Kolína, kvůli ní je totiž pernamentně ucpaná křižovatka pod Kaňkem, což vede k častým dlouhým kolonám na obchvatu Kolína.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM