Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 12. listopadu 2019

V Městském společenském domě se představí 76 středních škol

Po pražské ´Schole Pragensis´ druhá největší tuzemská přehlídka středních škol, gymnázií a učilišť proběhne už po pětadvacáté v pondělí 14. a v úterý 15. října v kolínském Městském společenském domě.

V Městském společenském domě se představí 76 středních škol
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 13.10.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Akce je určena nejen žákům posledního ročníku základních škol, kteří se právě teď rozhodují o svém budoucím studiu a výběru povolání, ale samozřejmě i jejich rodičům. Po oba dny budou od 10 do 17 hodin připraveny ukázky z kuchařského umění, módní přehlídky, prezentace technických oborů, zemědělských škol, uměleckých škol, veterinárních oborů, potravinářských technologií, výpočetní techniky, zahradnických a lesnických dovedností, projektování letadel a automobilů, podnikatelských a ekonomických odvětví, gymnázií a mnoha dalších oborů. "Vzhledem k tomu, že akci pořádáme pod záštitou Úřadu práce v Kolíně, budou v místě k dispozici odbornice z poradenského centra úřadu, aby budoucím studentům pomohly s ideálním výběrem. Poradkyně z úřadu práce mohou díky aplikaci nejen vytipovat odpovídající zaměření školy, která by deváťáka měla bavit a vyhovovat mu, ale současně mu sdělí, jaké by bylo jeho uplatnění na trhu práce. Záměrně chceme pomoci učňovským oborům, které jsou obecně v menší oblibě, než ty s maturitou. Budou tedy moci zabojovat o zájem deváťáků za stejných podmínek, ve stejném prostředí a před stejnými návštěvníky. Situace navíc pomáhá zdravé konkurenci a také motivaci vzdělávacích institucí předvést se co nejzajímavěji,“ uvedla Denisa Bílá z agentury Sofia, která přehlídku škol se vstupem zdarma pořádá.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM