Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

V Městském společenském domě v Kolíně je po rekonstrukci pěkně teplo

Na otázky Presu odpovídá Zdeněk Hejduk, ředitel Městského společenského domu v Kolíně.

V Městském společenském domě v Kolíně je po rekonstrukci pěkně teplo
 
Publikováno: 26.1.2015 v 12:00, Aktualizováno: 21.1.2015 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Městský společenský dům prošel minulý rok velkou proměnou. Zateplená fasáda a okna proměnily budovu zvenčí. Počítá se do budoucna i s nějakou větší obnovou interiérů či teras za budovou?

Tak plány samozřejmě jsou, jako vždy to závisí na financích. Vloni jsme nechali udělat projekt na proměnu osvětlení velkého sálu, nějaké menší změny, které by zlepšily komfort návštěvníků i účinkujících, chystáme i ve vlastní režii. O proměnách a otevření teras za společenským domem jsme hodně diskutovali s bývalým místostarostou Janem Pospíšilem, v minulosti jsme se na tento projekt ucházeli i o grant z grantového programu automobilky TPCA, letos to možná zkusíme znovu.

Ve společenském domě jste hostili celou řadu osobností z oblasti rocku či pop music. Která z událostí veřejnost nejvíce rozdivočila? Kapela Kryštof?

Myslíš jako že měla největší ohlas mezi veřejností? Tak to byl nepochybně opravdu koncert kapely Kryštof, který byl v celostátní síti vyprodaný za dva dny. Uvolnili jsme pět set kusů vstupenek do TicketStreamu a druhý den mi volal manažer kapely, jestli neuvolníme další pětistovku a ta zmizela opět za den. V sítích bylo vyprodáno a my ještě prodávali tři sta vstupenek Kolíňákům. Divil by ses, kolik najednou máš známých. Ale Kryštof si tu popularitu tvrdě odpracovává a podpisová akce po koncertě trvala déle, než samotný koncert. Ale rozdivočet se dokáže veřejnost i na podstatně méně navštíveném maturitním plese nebo metalovém koncertě.

Pořadatelé koncertů v Městském společenském domě si pochvalují možnost přepažit hlediště posuvnou oponou při komornějších akcích. Došlo i k dalším investicím do vybavení koncertního sálu?

Tu oponu už máme delší čas, instalovali jsme ji zároveň s oponou za pódiem, byla nutností, protože když na koncert nebo jinou akci před tím dorazilo třeba okolo dvou stovek fanoušků, tak si jich část sedla dozadu ke stolům a kapela hrála pro prázdný parket a do obrovské haluzny. Vloni při rekonstrukci jsme definitivně zbourali dřevěné pódium a nahradili jej moderním, sestaveným z profesionálních desek, jak jej známe z velkých festivalů. Malé máme i v Komorním sále, letos chystáme přikoupit ještě několik noh a můžeme ještě desky z Komorního sálu přidat ke stávajícím a pódium prodloužit ještě víc, máme tak možnost základního (plesy, menší akce), prodlouženého (hlavně na rockové koncerty) a super prodlouženého (na speciální velké koncerty) pódia. Před Vánoci jsme z těchto desek vytvořili i přehlídkové molo při svatebním veletrhu. V rohu velkého sálu také vyrostla další šatna, často ji totiž účinkující vyžadují, třeba tehdy, když přijede pěvecká hvězda typu Lucie Bílé nebo Petry Janů, která potřebuje umístit někam kapelu. To jsme před tím řešili místnostmi o patro níž nebo výš. Bohužel budova byla koncipovaná k jiným účelům, takže je šatna bez záchodu a vody, protože rozvody tady prostě nejsou.

Městský společenský dům je dnes dějištěm plesů, koncertů, přednášek, výstav a divadelních představení, je zkušebnou pro Kolínskou filharmonii či tanečníky, odehrávají se zde pravidelná zasedání městského zastupitelstva či burzy sběratelů. Multifunkčnost je typickým znakem kulturních domů. Chtěl bys do budoucna některou z rolí Městského společenského domu v Kolíně posílit?

Ano, s touto vizí jsem do společenského domu přicházel, někdy to zaměstnanci nemají příliš rádi, ale já jsem nadšený, když se v podvečer vracím zpátky do budovy na akci, která za chvíli vypukne a před salónky hraje hip hop, na který tančí nějaká zde zkoušející pohybová skupina, ve velkém sále zkouší Kolínská filharmonie a v Komorním se chystá třeba nějaká výstava. Ale má to samozřejmě své limity, třeba když to při vernisáži komiksu Jakuba Ruska rozbalili kolínští pankáči Blank Out, tak z toho o patro níž Rybovu mši zkoušející filharmonici opravdu nadšeni nebyli, ale netrvalo to dlouho, tak jsme se domluvili. Nepřemýšlím o tom, jestli nějakou složku posílit nebo ubrat, snažím se, aby se tu pořád něco dělo, programovou složku samozřejmě ovlivním a snažím se přilákat diváky, různé schůze a další pronájmy už jsou pak na těch subjektech, my se musíme snažit vytvořit takové prostředí, aby se k nám rádi vraceli. Teď jsou nadšeni z rekonstrukce a především z toho, že je tu i v zimě teplo.

Přehlídka svatebních šatů v Městském společenském domě v Kolíně. Jedna z mnoha událostí pod střechou tohoto multifunkčního zařízení.
Foto: Zdeněk Hejduk
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulkuKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězila
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM