Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. října 2017

V mobilu můžete mít celý Kolín

APLIKACI MOHOU UŽIVATELÉ PŘIPOMÍNKOVAT, VYZVAL STAROSTA

V mobilu můžete mít celý Kolín
 
Publikováno: 6.1.2014
Rubrika: Zpravodajství

Už dnes si mohou majitelé tzv. chytrých mobilů (ostatní mají smůlu) stáhnout aplikaci Kolín v mobilu. Je určena hlavně pro občany Kolína, ale samozřejmě ji mohou využít i návštěvníci našeho města.

Aplikace se skládá z několika informačních bloků. Jeden je věnován sportovním, kulturním a společenským akcím, druhý různým zprávám, jež jsou přebírány z webových stránek města, nechybí ani údaje o ztrátách a nálezech. Další blok se týká dopravy. Například řidiči budou informováni o parkovacích zónách a parkovištích, ostatní o jízdním řádu a průběhu městských autobusových linek. Další chlívek informuje o městském úřadu a jeho odborech či o telefonním a mailovém spojení na jednotlivé úředníky. Nechybí ani údaje o tzv. SOS kontaktech třeba na Policii ČR, městskou policii, hasiče, zdravotnickou záchrannou, havarijní službu nebo na firmu AVE. Aplikace obsahuje rovněž podrobného průvodce městem i s jeho zajímavostmi. Údaje mají být

Mobilní aplikaci vyvinula pražská firma Eternal. Město za její vývoj a tvorbu zaplatilo 190 tisíc korun. Stalo se tak jejím majitelem, jak nám sdělila Gabriela Malá, vedoucí Oddělení marketingu a propagace Městského úřadu Kolín. Ta nám dále prozradila, že obsah, který je on-line (akce a zprávy z města), si město vkládá samo. "Aktualizace pevných dat a rozšíření aplikace budeme řešit jako jednorázovou službu. V případě potřeby, nikoliv měsíčním paušálem," dodala Gabriela Malá.

Aplikace je dostupná pro dvě platformy: iOS a Android, které ve svých smartphonech má asi 70 procent jejich vlastníků, pronesl Rostislav Dubský, výkonný ředitel společnosti Eternal.

"V současné době je chytrých mobilů v Česku necelých 60 procent. Jde o významné číslo, které stále roste. Z toho 22 procent občanů Evropské unie konzumuje obsah prostřednictvím smartphonů. Snahou nás i radnice bylo využít chytrých mobilů k informování občana především z Kolína," řekl Rostislav Dubský.

Uvedl dále, že aplikace Kolín v mobilu je tzv. nativní. "Nemusíte se připojovat k internetu, když ji používáte. Pouze při požadavku o aktualizaci. Nativní aplikace pomůže zaintegrovat další funkce telefonu," konstatoval.

Podle názoru výkonného ředitele pražského subjektu má aplikace smysl a lidé ji budou užívat. "Předpokládáme, že k ní budou připomínky, na něž chceme reagovat," doplnil.

Rovněž starosta města Vít Rakušan slibuje, že podněty uživatelů budou mít odezvu radnice odpovídat. Ten také přidal osobní pohled na aplikaci. "Rychle jsem si na ni zvykl. Hlavně sleduji akce," zmínil.

Náměty na rozšíření a vylepšení mohou uživatelé zasílat na mailovou adresu: marketing@mukolin.cz.

Aplikaci lze stáhnout pomocí QR kódu buď z Google Play nebo z App storu, vyhledáním Kolín v mobilu v Obchod Play pro operační systém Android či v App Storu pro IPhone, případně na stránce: http://www.eternal.cz/kolin

Mobilní aplikaci Kolín v mobilu si můžete stáhnout prostřednictvím stránek Městského úřadu Kolín.
Foto: Archiv KP
Autor článku: m. černý
loading...
Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyKolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali body
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM