Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. července 2019

V nádražní hale se pracuje na etapy

Rekonstrukce stávající výpravní a administrativní budovy v železniční stanici Kolín začala v srpnu minulého roku. Stavba navazuje na výstavbu autobusového terminálu před nádražím a týká se vnějšího pláště budov, střechy a bezprostředního okolí.

V nádražní hale se pracuje na etapy
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 29.1.2019 v 7:00, Aktualizováno: 28.1.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Práce komplikuje zejména to, že jsou prováděny za plného provozu. Veřejnost je v bezprostředním kontaktu zejména s přestavbou odjezdové haly. Ta je nyní rozdělena neprůhledným plotem na dvě poloviny a nezdá se, že by tím byl život nádraží nějak paralyzován. V místě původní čekárny vznikly provizorní pokladny, na odjezdovou tabuli lidé přes vysoký plot dohlédnou, provizorní záchody v podobě Toi-Toi budek jsou na prvním nástupišti. Zatím beze změn fungují občerstvovací služby v hale - nádražní restaurace, pekařství, buffet, prodejna potravin...
K výrazné změně by mělo dojít až v březnu, kdy by podle předpokladu měly být ukončeny práce stávající etapy a staveniště se přeskupí. Podle aktuálních odhadů by měly být práce, které provádí firma Strabag, ukončeny na konci prvního pololetí.
Během kompletní rekonstrukce zůstanou na původním místě pouze pokladny, WC, restaurace a pekárna. Při přestavbě vzniknou nové prostory pro komerční využití a není jisté, kdo je bude provozovat. Největší specialitou proměny bude jistě kavárna v prvním patře s výhledem na autobusové nádraží.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM