Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 19. května 2019

V neděli se běží populární půlmaratón K-VO-K

Publikováno: 17.4.2019 v 12:00

Už tuto neděli se v 10.00 hod. postaví běžci a běžkyně na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách na start už 61. ročníku obrátkového půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín.

Závod se současně běží jako přebor Středočeského kraje mužů a žen v půlmaratónu a letošní ročník by mohla výrazně oživit čtveřice keňských běžců, jejíž start je v jednání. Ti by zcela určitě měli ohrozit traťový rekord, který je aktuálně v držení Maročana Abdelkajiho Sajiho a má hodnotu 1:08:36 hod.

Kolínští atleti vás srdečně zvou ke sledování tohoto běhu po celé trati závodu. Do Veltrub by mělo čelo dorazit zhruba v 10:15 hod. a do Velkého Oseka o 10 minut později.

Pavel Peňáz přivezl z mistrovství světa dvě medaile!

V polské Toruni se v posledním březnovém týdnu utkali na halovém mistrovství světa v pětiletých kategoriích veteráni. Kolínskou atletiku reprezentoval v závodech, které na rozdíl od klasického halového šampionátu obsahují v programu i dlouhé hody, Pavel Peňáz.

Tomu jen pár dnů chybí do oslav padesátin, a tak musel ještě bojovat v kategorii M45 proti i o pět let mladším soupeřům. A závodník kolínského A týmu mužů znovu ukázal, jak obdivuhodně si dokáže udržet vrhačskou formu, když z mistrovství světa si odvezl dvě medaile!

Stříbro vybojoval v hodu břemenem, které poslal do vzdálenosti 16,37 m a podlehl pouze domácímu Poláku Walczakovi. Bronz pak získal v hodu diskem, kterým hodil velmi kvalitních 44,99 m a prohrál jen s vítězným Němcem Mordhorstem a stříbrným Čechem Smělým.

K oběma medailovým umístěním pak Pavel Peňáz přidal ještě páté místo ve vrhu koulí (12,93) a šestý byl v hodu kladivem (45,93).

Kolínští běžci vybojovali na přeboru ČOS 12 medailí!

Velmi úspěšná byla výprava kolínských běžců na letošním přeboru České obce sokolské v přespolním  běhu, který se tradičně konal v sobotu 6. dubna v rámci Jaroměřského krosu. Závodníci z města na Labi celému přeboru jasně dominovali, když vybojovali sedm titulů přeborníků ČOS, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile!

Zlaté medaile si z Jaroměře odvezli junior Roman Pazdera, juniorka Eliška Kliková, starší žák Mojmír Pavlík, starší žákyně Andrea Vlková a mladší žákyně Aneta Benešová, kteří zvítězili i v konkurenci všech nesokolských závodníků, a tituly vybojovali i dorostenka Vanessa Adamcová, celkově druhá, a mezi muži-veterány Radek Bechyně.

Stříbrnou medaili získala v kategorii starších žákyň Kateřina Kašíková a bronzové medaile na stupních vítězů na šíji pořadatelé zavěsili také Barboře Janůrkové mezi ženami, Elišce Šustkové v závodě dorostenek, Adamu Kondrátovi mezi mladšími žáky a Karolíně Nedvědové v kategorii nejmladších žákyň.

Autor článku: Redakce KP